Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az olimpián az öttusában lévő...

Az olimpián az öttusában lévő lovak milyen fajtájúak?

Figyelt kérdés

Csak mert nagyon szépek. Főleg egy sötétsárga tetszett nagyon. Lehet, hogy hülye vagyok, hogy nem ismerem fel a különböző lófajtákat, de hát nem vagyok szakértő, csak szimplán szeretem a lovakat, de nem foglalkozok túl sokat velük.

Ja, és tudom, hogy ez nem a kérdéshez tartozik, és bocsánat, hogy belekezdek másba, de szerintetek jó ez a lovaglás az öttusában így, ahogy van? Arra gondolok, hogy ugye, a lovak többször mennek, és oké, hogy kiismerik a pályát, de el is fáradnak nem? Meg a lovasnak csak néhány perce van megismreni a lovat, és ez idő alatt szinte semmit sem tud meg róla, mert ahhoz több idő kéne...és persze, nem is mindenki ugyanolyan jó lóval versenyez (jó,mondjuk ez akkor is így lenne, ha saját lóval menének, de csak a szerencsén múlik, hogy jó, vagy kevésbé jó lovat "fog ki" a versenyző...az is igaz, ahogy elnéztem most szépen ugró lovak voltak, legalábbis Nekem, laikusnak úgy tűnt). Csak leírtam a véleményem :) De Ti is leírhatjátok, ha valamit én rosszul mondtam, valamit rosszul tudok, mert én ugye, mint már többször mondtam, nem vagyok lószakértő (de még öttusaszakértő sem).



2012. aug. 11. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most lehet szemét leszek de,az öttusa lovasok nem tudnak lovagolni.Mindegyik szinte iszonyat csúnya stílussal rendelkezik és csak utazik a lovon. Nyilván egy olyan lovas , aki kifejezetten csak a díjugratással foglalkozik az jobban ott van a szeren . Ezek úsznak ,vívnak meg egyszerre csinálnak 5 dolgot. De ma pont láttam egy lovaglást a tévében, a ló szabályosan rombolta a pályát és a hibák java része a lovasnak írható a számlájára. Semmit nem segített a lónak ,teljesen magára hagyta.Persze nehéz dolog egy teljesen ismeretlen lóval nekiindulni de én személy szerint nem szeretem az 5tusa lovaglást,mert nem csak a lovaglásra van kihegyezve és ennek köszönhetően felületes az egész.Vannak itt is minden híresebb fajtából lovak Oldenburgi,Holsteini meg ehhez hasonlók.
2012. aug. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 x) ***** válasza:

Nekem sem nagyon tetszett ahogy az egész ment.. ahhoz hogy mondjuk úszni vagy futni tudjon nem kell kapcsolatot teremteni egy másik élőlénnyel, csak erőnlét kell hozzá, és sajnos a legtöbben a lovat is úgy kezelik mint a vívásnál a kardot. Ha alám adnak egy automata lovat én is simán lehetnék olimpiai bajnok...

A fajtájukat én sem tudom pontosan, sportlovak, díjugratásban hannoveri lovakat használnak szép számmal.

2012. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Általában sportlovak vagy angol telivérek mennek.

Az öttusázók meg imádkoznak, hogy ne a legidegbetegebb lovat sorsolják ki nekik, mert sorsolás útján kapják őket. Nem nagy hangsúlyt fektetnek a lovaglásra, jelszó: fent maradni, ami többé-kevésbé sikerülni szokott, de hibátlan pályát már nem sokan tudnak menni.

2012. aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, véleményeiteket :) Kedves utolsó, örüljünk, hogy a két magyar srácnak sikerült hibátlan pályát mennie :D De sajnos Kovács Saci leesett az utolsó előtti akadálynál...nemrég láttam...
2012. aug. 12. 17:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Én se akarok megsérteni senkit, de vannak öttusázó ismerőseim és egyik se tud lovagolni. Két év, heti két lovaglással tették le a minősítőt, ami egy 80-90 cm-es pálya volt. Szerintem két év alatt, akármilyen őstehetség is valaki, heti két lovaglással senki nem fog megtanulni, úgy lovagolni, hogy stabil tudása legyen.
2018. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!