Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen egy edző...

Szerintetek milyen egy edző és egy tanítvány kapcsolata?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Közvetlen, megbíznak egymásban. Az edző normálisan oktatja a tanítványt, mindent megtesz a sikerért. Együtt örül a tanítvánnyal. Aki tanul az meg megtiszteli az edzőt, hallgat rá, normálisan viselkedik vele, azt csinálja amit az edző mond neki, gyakorol, ő is megtesz minden tőle telhetőt
2012. aug. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mondjuk nem versenyzek, de nálunk baráti, természetesen a tisztelet megvan a részemről, elismerem a tudását, lovas témában mindig igaza van, de merek kérdezni. Másról is szoktunk beszélni, sok tanítványával van így.
2012. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 x) ***** válasza:

Hát elég sokféle emberrel találkoztam már, van akinek elég ha tudja a tanítványai nevét meg el tudja őket viselni 1-2 órán át miközben futószáron tanítja őket (egyik városi "lovarda" ami nem lovarda mert szörnyű rossz hely.)

Az ideális szerintem az hogy kölcsönösen tisztelik egymást, az oktató nem élő pénztárgépként kezeli a lovast. Ha a lovasnak problémája van a lovaglással (vagy akár mással) kapcsolatban azzal nyugodtan fordulhat az oktatóhoz. A lovas részéről pedig fontos hogy az oktató kritikáit ne támadásként vegye és igyekezzen megfogadni a tanácsait. Szerintem az is fontos hogy tudjanak kommunikálni, beszélgetni egymással, könnyen megértsék egymást. A lovakról is legyen kb hasonló véleményük hogy ne kelljen vitázni.

Na most mivel az én edzőm a keresztapám akivel kb 17 éves korom óta együtt lakom és kislánykorom óta az egyik példaképem nyilván nálunk kicsit más a helyzet. Azon kívül hogy rengeteg mindenben nagyon hasonlítunk, (mondjuk a világnézetünk vagy a zenei ízlésünk) imádjuk szivatni meg körberöhögni egymást... meg mivel egész nap együtt vagyunk a lovak körül nyilván megvan a feszültség is mert egymás nyakán élünk. De az egy kis szombat délutáni Tisza partos terepezéssel meg gitározással oldható. :)

2012. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az oktatómmal mondhatni baráti viszonyba vagyok.:)
2012. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez a korkülönbségtől is függ, de mindenképpen baráti. Az edző tudja a tanuló nevét, jó esetben tud róla még egy pár dolgot. Megbíznak egymásban, ha néha fel is emeli a hangját az edző, azért a jó kapcsolat ettől még megmarad.
2012. aug. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mintha a barátnésom lenne. xd Mert mondjuk az is. Azzá vált az évek során.
2012. aug. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, nekem olyan jó a kapcsolatom az edzőmmel, mintha a legjobb barátnőm lenne!!! Az edzésen megköveteli, amit kell, de ha látja hogy valami baj van, lazábbra fogja a gyeplőt. Olvasunk egymás gondolatában!! Látjuk, hogy mikor van valami családi baj, mikor jön meg a menzeszünk, stb. Sokszor vásárolni is együtt megyünk!! Már 7 éve ismerjük egymást. :)
2012. szept. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!