Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a vélemény a rendőrlovakról?

Mi a vélemény a rendőrlovakról?

Figyelt kérdés

Felmerült néhány kérdésem, illetve felvetésem róluk, és kiváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye róla..

Az első az az, hogy vajon mennyire bírja az izületük azt, hogy pl. tüntetéseken akár 3-4 órán keresztül ügetnek-vágtáznak az aszfaltos úton. Mert pl. az én lovamon (jó, nem fiatal, de nem mondanám öregnek!) igencsak meglátszik, ha olyan úton megy sokat.

Következő a martingál-kérdés. Ugye azért van, hogy ne emelje túl magasra a fejét. De könyörgöm, ha a tüntetők ott ütnek-rúgnak körülötte mindent, természetes, hogy felemeli a fejét. Szerintem az teljesen haszontalan rajtuk =)

Harmadik: milyen fajtájú lovakat alkalmazhatnak? Bár láttam én ott már mindenfélét, de néha nem értem, olyan lovak vannak, amiket még egy lovardában is megsajnálnék, vékony lábak, vékony nyak.. persze, 500 kiló, és a tüntetőkkel szemben azért az is eléggé ijesztő, de -persze lehet, hogy ez az én véleményem - szerintem egy nyugisabb, sodrott pacival jobban járnának. (Nem egy videót láttam, ahol a lovak megijedtek, és 10 futott 10 felé, szóval egyáltalán nem tudták a gazdik végezni a dolgukat.

És az utolsó: Hol "laknak" a rendőrlovak? =D Úgy mindennaposan nem szoktam őket látni, talán amikor nem kell a rendőrségnek, van valami "civil munkájuk"? =D



2012. aug. 17. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Adyligeten képeznek lovas rendőrt és az ottani rendőrség egy istállójában vannak, tehát ha éppen nem kell dolgozniuk, akkor pihennek, rendőrök látják el őket és ha jól tudom akkor hidegvérűeket vagy a keveréküket használják, olyan fajtát, ami megszokta, hogy betonon közlekedik, persze patkolva vannak mind a négy lábra és egyébként meg ha a tüntetők dobálóznak, akkor a lovak fejét pajzzsal védik, főként a szemüket, a martingál meg elővigyázatosságból kell rájuk és elég jól bírják a betont, egy lovas rendőr nyilatkozta, hogy 16 éve ugyanazt a lovat használja betonon és még a lába egészséges

és egy érdekesség, ha a ló kiöregedett a munkájából, akkor ha a lovas rendőr igényt tart rá, akkor megkapja, miután a ló nyugdjíba vonult és hazaviheti magával, ugyanúgy mint a rendőr kutyálnál

2012. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem ügetnek azok 3 - 4 órán keresztül az aszfalton, maximum 3 - 4 órán át állnak értelmetlenül ott és után ügetnek 10 - 15 percet. Néha a rendőrségi lószállító a Keleti mellett jár, de már elég régen láttam.

Szerintem nem volt ijesztő, én még akkor is sajnáltam ezeket a szerencsétleneket, úgy a lovakat, mint a rendőröket, amikor féltem tőlük.

2012. aug. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért egy pörgős rendezvényen mennek eleget a lovak =D Az ijesztőt meg nem úgy értettem, de nem most kezdtem a lovazást, és azért nem egy kellemes érzés, amikor bekerülünk egy 4 lábon vasalt ló alá. =)
2012. aug. 17. 16:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egy rendőrlovat ismertem, illetve nyugdíjas rendőrlovat, már hobbiló volt. Nagyon nyugodt, mondhatni tökéletes ló volt, semmitől meg nem ijedt. Magyar sportló volt a fajtája, a lábai nem voltak különösebben rossz állapotban, már tizenvalahány éves volt, úgyhogy nem volt tökéletes, de kisebb akadályokat is lehetett néha még ugrani vele. Ő viszonylag zömök ló volt, nem az a tipikus karcsú sportló.
2012. aug. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ismerősöméknél van 4 db rendőrló bértartásban. Gyönyörűek mind. Min. 175 magasak, négy lábra patkolva nagyon jól tartva. Ők többnyire a környéken lévő kis falvakban járőröznek szóval nekik az felér egy tereplovaglással. Ha jól tippelem valamilyen sportlovak lehetnek, de nagyon szépek.
2012. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!