Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Orrvédő ami szűri a port,...

Orrvédő ami szűri a port, hogy a ló ne lélegezze be?

Figyelt kérdés
lehet kapni erre kifejlesztett felszerelést? sajnos ahol élünk és tartjuk a lovat homokos a talaj, így amikor lovaglunk elég sok port felszív, és ez nem túl egészséges neki. lehet valami szűrő szerüséget kapni erre a célra amit fellehet tenni a kantárra?

2012. aug. 19. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
A természet megoldotta. A lovaknak ugyanúgy szőrös belül az orruk, mint nekünk. Ezzel szűrik meg a port. Gondolom az emberek sem maszkban mászkálnak a környéken!
2012. aug. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen, első válaszoló, de tényleg nem szabad sok port felszívniuk. Esetleg, ha van rá lehetőség, akkor locsoljátok fel a pályát, amikor lovagoltok, vagy a karámot, ahol van a paca. Szerintem nem nagyon lehet kapni erre felszerelést, hiszen csak úgy lehetne rögzíteni, hogy az állkapcsát és az orrhátát fogja össze valamilyen gumi, és oda van fogva (lazán!) a háló, vagy anyag.

Bocsi, ha nem magyaráztam érthetően! :P

2012. aug. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez kimaradt:* azért nem lehet ilyen felszerelést kapni, mert akkor nem tudna legelni, inni, és a zablával is gondba lennétek... :S
2012. aug. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kínai hadseregben van:

[link]

2012. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még ilyennel nem találkoztam. Annyit tudsz tenni , hogy locsolod a pályát (ha van rá lehetőséged) és munka után egy ronggyal vagy papír zsebkendővel kitörlöd az orrát.És adsz neki friss vizet.
2012. aug. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérlekszépen a kínai hadseregben az gázmaszk, a MÉRGEZŐ levegő ellen, nem egy kis poprcska miatt...

Egyébként előttem leírták, szőrös az orruk, ha pedig nagyon durván poros a pálya akkor lovaglás előtt jól lelocsolni, ázzon fel nyugodtan mindenhol, ebben a tűző napban úgysem marad sokáig tocsogós, sőt, nehéz olyanra locsolni, hogy olyan legyen...

Lovak orrára maximum a legyek ellen van, de ezen átmegy a por:

[link]

2012. aug. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!