Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit is jelent ez?

Mit is jelent ez?

Figyelt kérdés
Vettem egy lovat az ügetőről, akiről kiderült, hogy sérült volt. "Kijött az ina". Írnátok nekem erről, hogy ez mit jelent? Most teljesen jól van, azt mondják trenírozni kéne, de akkor újra kijöhet... Megvallom ebből én semmit sem értek :(

2012. aug. 21. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy szét lett hajtva és ha komolyabban megterheled, akkor megint problémás lesz.
2012. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Karámban sérült meg, most teljesen jól van, már másfél éve nem volt az ügetőn, és nem is megy vissza soha.

Jelenleg hobbiló, díjlovas alapokat tanulja és ugrik.

Viszont tényleg semmi tünete nincs.

Mit jelent az, hogy kijött az ina, és lehet még ebből problémánk?

2012. aug. 21. 18:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Túl lett terhelve, és az ina ezt nem bírta, úgymond "kifordult". Ez gondot okozhat a későbbi munkában, hiszen a lónak a lába a legfontosabb, ha az nincs rendben akkor semmi sincs rendben...

A "trenírozni" az hogy tréningezni, tehát dolgozni vele, ettől viszont kiújulhat a betegsége.

De hogyhogy így megvetted?

2012. aug. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Magától nem megy csak úgy ki az ina, valószínűleg túl lett terhelve, neked meg azt mondtak amit akartak.

Azért elég lightosan kell lovagolni, szóval heti 1 ugró bőven elég, meg 2-3 idomító edzés, a többi legyen pihenő, mert intenzív munka hatására bizony megint kijön, és akkor egy jó időre pihentetni kell.

2012. aug. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Venni kell íntámasztós ínvédőt és lehet lovagolni. Persze, nem kell nagyon meghajtani, de lehet lovagolni ugyanúgy. Nálunk van egy ló, 3 ina van kint. De ugranak vele meg minden. A lónak nem igazán okoz fájdalmat, de ez sztem már túlzás. Ami kint van az már kint is marad, ez ilyen.
2012. aug. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát nem így vettem, vagyis de, de nem tudtam. Most mondták el, hogy lesérült a karámba és azért állt, közben akinél állnia kellett volna jól eladta....

Én most semmit nem látok rajta. Tapogatom, nyomogatom, sem nem melegebb, sem nem lüktet, a patája sem melegebb.... Szóval így semmit sem látok, az sem aki nálam sokkal jobban ért hozzá.

Törvényszerű, hogy kiújul? Mert elég sokat állt, nem a sérülés miatt, hanem mert nem vették meg, de állt bő egy évet...


Köszönöm a válaszokat.

2012. aug. 22. 09:50
 7/11 anonim ***** válasza:
Azon semmit nem érzel. És nem is fogsz. Nem fog dagadni, nem fog melegedni. Csak látszik, hogy az ina kifele esik, ha a másikhoz van viszonyítva. Nem fog visszamenni, az olyan marad. Csak ne terheld. Innentől kezdve nincs több ügető. Csak hobbiló!
2012. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor az ugratás felejtős.
2012. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát az ügetőn azt mondták, hogy vigyük vissza, kipróbálják, hogy fut most és, hogy van a lába...

Most, hogy sikerült lelassítani... amúgy hobbi ló, csak reméltük, hogy van benne több.

2012. aug. 22. 15:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha van is most már ne legyen. Kímélni kell, vagy komolyabb sántaság is lehet belőle. Az is lehet, hogy félteni fogja az adott lábát az erős terhelés miatt és a másikra jobban fog terhelni aztán még ott is kiugrik neki az ina akkor szépen nézünk ki. Haggyuk ezt. Az ügetőre és a galoppra mindenki azért viszi a lovát, hogy pénzt nyerjen belőle. A ló le van kakkantva. Ha te igazán szeretnél ennek a lónak jót akkor nem hallgatsz azokra az idiótákra akik ezek után visszaküldik a versenypályára.
2012. aug. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!