Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagyon béna vagyok szerintetek...

Nagyon béna vagyok szerintetek? 12L

Figyelt kérdés
Októberben lesz 3éve hogy járok lovagolni.Na szóval én mindentöl elöször félek!Sokáig féltem vágtázni.Úgy húsvétkor össze szedtem a bátorságom.Egész jól ment aztán nyáron elmentem lovastáborba még ott is egész jó volt de most hogy vége a tábornak 3-4hete egyre bénáb vagyok vágtába mintha vissza fele fejlödnék!Már nagyon el vagyok keseredve!A lovarda nagyon jó írányitani is jól tudom a lovat minden megy csak a vágta nem!:/nagyon béna vagyok ?mit tegyek?hideget meleget!

2012. aug. 25. 21:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
88%

Ha már egyszer megtanultad, és jól ment akkor már csak bemagyarázod magadnak, hogy nem megy.

Én vagy 10x lovagoltam, barátnőmnek vannak lovai, hát mikor először vágtáztam, féltem de utána csak azt csináltam :D szóval szerintem az a félelem megéri azt az érzést, amit vágtázás közben érzel :) Próbálj csak a lóra koncentrálni, és hogy vele együtt mozogj. Semmi baj nem lehet!

16/L

2012. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 x) ***** válasza:
100%
Amíg más emberek véleményére alapozva ítéled meg a tudásodat addig sosem leszel igazi lovas. Ne az érdekeljen hogy szerintünk béna vagy-e, hanem magadnak bizonyítsd be hogy igen is megy. Mikor lovagolsz csak a ló érdekeljen, érezd a mozgását és koncentrálj. Minden lovas életében vannak hullámvölgyek amikor semmi nem sikerül, de túl kell esni rajtuk, meg kell tanulni kezelni. Amikor nem megy állj meg egy pillanatra, vegyél egy nagy levegőt és értékelj át mindent magadban. :)
2012. aug. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Egyáltlaán nem vagy béna, mert ez senkinek nem megy elsőre.

Én már vágtázom, viszont nagyon sokat kellett rá gyakorolnom.

Próbáld többet ügetésközben, hogy iemelkedsz anyeregből, tehát felállsz, a kegyelben, csak figyelj, hogy ne dőlj előrre!

Remélem tudtam segíteni! :)

2012. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!:)hát megpróbálom!
2012. aug. 25. 22:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy béna! Velem is ez volt, a táborban vágtáztam aztán úgy éreztem mintha egyre rosszabbul menne, de csak gyakorlás kérdése ;)

Amúgy hova jársz lovagolni? (:

2012. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem megy a vágta mert izgulsz, görcsölsz előtte. És minden elrontott vágta után egy jobban görcsölsz. Engedd el magad és lesz sikerélményed is! :)
2012. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egy nagyon szép helyre járok lovagolni ami nem olyan drága!:)A lovak is jól vannak tartva és jól tanítanak!:)
2012. aug. 25. 22:13
 8/11 anonim ***** válasza:
És helyileg hol van? Bocs az off-ért csak most én is jó lovardát keresek.
2012. aug. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ráparáztál. Azért kezdesz úgymond "visszafejlődni", mert bemagyarázod magadnak, hogy úgysem fog menni, vagy hogy hű de nehéz. így nem lehet nekiállni. Engedd el magad, koncentrálj, és lépj túl ezen a "vágtázás nehéz dolog, el fogom bénázni" dolgon. Na és mi van ha hibázol egyet kettőt? Amíg tanul mindenki követ el bakikat. Ne stresszelj rá a vágtára, csak próbáld élvezni, a lovasoktatód úgyis figyel rád, javítgatja a hibáidat.
2012. aug. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én szerencsére ilyenről nem szenvedek, viszont egyszer úgy estem vágtából, hogy egész edzésen hisztizett az egyik sarokba, de nem volt vészes, majd mikor vágtatni kezdtünk, ott ledobott. Ezután még vagy tízszer visszamentünk abba a sarokba és addig vágtattutunk ott, míg már nem féltem. Valami ilyesmit javasolnék neked is.
2012. aug. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!