Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tényleg ennyire retek lennék...

Tényleg ennyire retek lennék vagy csak rajtam csapják le? (azért lovasba írtam, mert más nem értené)

Figyelt kérdés
Összevesztem egy csomó emberrel a lovardában. Azok közül pedig mindenki szerint én vagyok a hibás, a felelőtlen, és a tolvaj. Úgy kezdődött. Hogy kimentem a lovammal terepre. Nem egy nagy terep. Csak végig mentünk az erdő soron egy olyan 200 métert. Meg szokták engedni, amikor azt kérdezem kimehetek-e lelépni az erdősorra a lovat. Mert mellette van a lovarda közvetlen. Meg szokták engedni. Most oktatóm nincs ott csak az idősebbik lánya és a férje az oktatómnak. A lánya amikor visszajöttem leszidott, hogy hogy képzelem, hogy kiegyek egyedül. Én megmondtam, hogy kiengednek erre ő: Dehát nem a végéig. -.- Basszus, a hosszról pont nem esett szó. Aztán mondta, hogy ebből még lesz egy elbeszélgetés. De basszus, ki ő?? -.- Aztán oktatóm oda adta nekem, valakinek a nyergét. Mondván, hogy a lovam nyerge az egy sz@r. És igaza is van ebben. Azt mondta, abban lovagoljak. Abban is lovagoltam. Pont aznap amikor kijöttem az erdősorra a hapsi kereste a nyergét mert jönne lovagolni. Oda adtam neki, az meg rám haragszik. Egy másik hapsi is engem szidott, hogy ilyet nem lehet csinálni. De oktatóm is engem szidott, hogy el kellett volna kérnem. -.-Következő eset egy ínvédővel történt. A ló amúgy ott volt iskolaló a lovardában ezért ott korábban is lovagolták. Vettek neki egy hányingerszínű ínvédőt amit senki nem rakott rá. Mindenki mást rakott rá. Én vettem neki egy normális fekete színűt. Akkorra az ínvédő már a sarokban porosodott, senkinek nem kellett. Gondoltam letisztítom, és eladom. Erre jön egy csajszi, hogy azt ő vette a lónak, és hogy ez lopás meg, hogy meg fogom bánni....ilyet nem tehetek. Hát mondtam neki, hogy nem úgy nézett ki, mintha az valakié is lenne, másrészt nem is tudtam, hogy az övé. Most nem tudom mit tegyek, hogy ennyien utálnak engem... Nem tudom, hogy ez tényleg mind az én hibám???

2012. szept. 1. 10:29
1 2
 1/16 Kuroyuki Hime ***** válasza:
80%

Ugyan! Nem hiszem, hogy mind utálna... vagy ha nagyon zavar, akkor válts lovardát..mondjuk az enyhén durva reakció lenne részedről...

Figyelj..szerintem közel sem te vagy hibás mindenért... lehet, hogy van, amiben közrejátszottál azért, hogy megharagudtak...de alapvetően te nem tettél semmi rosszat úgy gondolom. Tisztázd mindenkivel a nézeteltéréseket... nagyon nyugodtan és magabiztosan!

Aztán csak optimistán! Drukkolok neked, hogy sikerüljön megoldani a "kommunikációs-problémákat"

2012. szept. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

Az én véleményem: szólnod kellett volna valakinek, hogy kimész. Még akkor is ha nem olyan messze. Nem tudom a lánya és a férje mennyire jártas ott a lovardai dolgokban. Lehet nem tudták, hogy ki lehet menni, vagy nem ismernek mindenkit annyira, hogy tudják ki mit csinálhat.

Kedves tőled, hogy vettél neki egy ínvédőt. De azt a másikat pedig nyilván szintén vette valaki. A lovarda tulajdona is lehetett volna. Ha utánakérdeztél volna kié, akkor talán nem lesz belőle veszekedés. Mindenesetre nekem nem jutott volna eszembe elhozni és eladni. Esetleg ha senkinek nem kell és nekem annyira tetszik, hogy pont az kell, akkor használtam volna a saját lovamra.

2012. szept. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Alapvetőn igen, tehát jóval többet kéne kérdezned, és jóval kevésbé kéne úgy viselkedni, mintha otthon lennél. Ha nincs ott az edző, akkor kérdezd meg a lányát, hiszen akkor az ő felelőssége vigyázni rád és a lóra, ha más nyergét használod, akkor kérdezd a tulajt, nem pedig az edzőt akinek ugyanúgy semmi joga más nyergét osztogatni, és ne akard kérdés nélkül eladni más ínvédőjét úgy, hogy ezt nem beszélted meg.
2012. szept. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%

Az utolsó húzásod (az ínvédős) az tényleg egy kicsit bátor, de a többiben nem te vagy a hibás! Én is jártam olyan helyre ahol mindenért a "kisebbet" hibáztatták, mindenért engem vettek elő stb., volt hogy sírva mentem haza :/ De szerencsére már máshova járok, ott hagytam azt a helyet. Mondjuk te ugye a lovaddal vagy ott így annyira nem egyszerű, de senki sem szeret egy olyan helyre járni ahol mindenki utálja, így egy idő után a lovadhoz sem fogsz szeretni kijárni, a teljesítményed sem lesz olyan, stb. Úgyhogy ha minden kötél szakad és ilyen szemét a társaság akkor én elhoznám onnan a lovat...


De arról az ínvédőről tényleg nem szabadott volna öntörvényesen döntened, hogy hát nem használja senki akkor te most azt eladod. :) Ebben az egyben igazuk volt, de a többiben nem. Hibákat pedig mindenki követ el, úgyhogy jogtalanul viselkednek ilyen csúnyán veled...

2012. szept. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Helyedben, ha csak futólagosan is, de rákérdeztem volna pl hogy 'ki lehet e menni terepre?...mert az oktató mindíg kienged'

A nyereggel peched volt hogy épp akkor jött a tulaj. Max lecsutakolod érte a lovát, hogy elmúljon a haragja.

Az invédőhöz viszont nem kellett volna nyúlni kérdezés nélkül, főleg hogy nem te vetted.

Ez az én véleményem.

2012. szept. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kérdeztem, hogy kié az ínvédő. Azt mondta mindenki, hogy a lóé. És én szóltam a csajszinak, hogy kint leszek az erdőszélen. És szerintem neki nincs joga megmondani mit tegyek. Pontosabban nem 16 évesen. Az oktatóm férje pedig tud mindent, igaz akkor nem szóltam neki róla, mert éppen egyéb elfoglaltsága volt más emberekkel. A lány viszont tudta. A nyereg története, pedig az, hogy a lovamnak ugye nincs normális nyerge, ezért az oktatóm mindenki nyergét oda adja. Én pedig azt csinálom amit az oktatóm mond, hiszen normál esetben az ember azt gondolja, hogy nem véletlen adják oda pont azt a nyerget ráadásul a lovasoktató nem is csak akárki. Az ínvédőt vissza fogom adni.
2012. szept. 1. 12:56
 7/16 anonim ***** válasza:
Elvan magától szállva mindenütt ez a sok lovardai bányarém liba. Viszont én a helyedben akkor sem tenném fel más nyergét ha az oktató odaadja. Csak kellemetlenség van belőle és akkor már nem számít ki adta oda. Egyébként én sem örülnék ha mennék ki és más lovagolna a 100 rugós nyergemben.Szóval ez elég kényes téma,legjobb ha vannak saját cuccaid és nem függsz senkitől,így nem tudnak beléd kötni.
2012. szept. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen csak úgy gondolom, hogy úgy adja oda valaki cuccát, hogy az illető tud róla. Én azt csinálom, amit ő mond, hiszen azt gondolná az ember, hogy nem véletlen mondja.
2012. szept. 1. 20:51
 9/16 anonim ***** válasza:
A lovasok többsége veszekedős, kötözködős, kibeszélős, kákán is csomót keres és rosszat akar másoknak. Valószínűleg nem elég gazdag az apukád, így be mernek neked szólni. Kérd meg a szüleidet, hogy kísérjenek el rendszeresen a lovardába, és nézzék végig az edzéseidet. Ha a népek látják, hogy a szüleid törődnek veled, nem mernek majd beléd kötni. A hátad mögött továbbra is ki fognak beszélni, de én olyan lovardát még nem láttam, ahol nem beszélnek ki mindenkit. Ebbe törődj bele.
2012. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9. vagyok megint. Szóval neked volt igazad. Vegyél saját cuccokat, így elkerülhető a veszekedés. (Csak majd ne felejtsd el elzárni őket, nehogy valaki "véletlenül eltüntessen" valamit...)
2012. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!