Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Na tehát ma voltam lovagolni és adtak nekem egy olyan lovat amivel elbánni nem gyerekjáték.Felnőttek és képzett lovasok lovagolják.Azt hiszem valamilyen arab fajta és kanca de nagyon hisztis.Ügetésbe úgy indult be egy fél kört hogy jött felénk a lovasoktató.Nagyon királynőnek érzi magát de egyszer szeretném normálisan megülni semmi probléma nélkül.Amikor indítom ügetésbe akkor mindig nyomom hozzá a csizmámat meg persze pálcázok és egy olyan 3-4 perces kínlódással elindul de ha kedve tartja megáll....1 éve lovagolok és 10 hónapja egyénileg/osztályban és úgy hogy minden hétvégén 1 órát lovagolok.Van valami tanácsotok ami segítene? Értelmes válaszokat várok!

2012. szept. 8. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbàlja farára vagy a nyereg mögéa hasára ütni a pálcával de ne egyfolytában mert akkor eltompul!Amikor leülsz ügetésbe akkor hajsd a làbaddal!Tarsd kontroll allat csinálj vele sok feladatot mert lehet hogy azért nem akar ügetni mert unja!
2012. szept. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez egyszerű: nyerd el a ló bizalmát, parelliz vele, és ha sikerül a bizalmába férkőznöd akkor úgy fog menni neked mint egy kis angyal. persze ez nem olyan egyszerű mint amilyennek hangzik, de érdemes megpróbálni. amúgy meg erőszakkal nem érsz el semmit... "a jó lovas rá tudja venni a lovat arra h megtegyen valamit, az IGAZÁN jó lovas arra veszi rá a lovat h meg AKARJON tenni valamit." mindig dicsérd meg h elindul, vagy valamit jól csinál. értesd meg vele h sokkal jobban jár ha azt csinálja amit mondasz neki, és nem ellenkezik. ja és nem csak a bizalmát hanem a tiszteletét is elkel nyerned, de ez a parelli 7játékjában mind benne van. de semmi féleképpen ne erőszakkal akard megoldani.
2012. szept. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Oké köszi! :)

Járóiskolázni szoktam vele meg körön tartom aztán 8-as alakba megyünk meg minden de egyébként nagyon érzékeny a szája tehát írányitani könnyű de nem annyira mert van amikor kitart a fájdalom mellett amikor húzom a száját de mikor milyen napja van ma pl. úgy kaptam meg hogy még senki sem ült rajta ma és mozgáshiánya volt mert csak délután 3-8 ig vannak kint legelőn és napközbe meg lovagolják és az jól járt aki utánam jött mert bemelegítettem mert dáriusznál az a fontos hogy be legyen melegedve! ;)

2012. szept. 8. 13:53
 4/6 x) ***** válasza:
Sok sok terep. Be van fásulva, nincs menőkedve mert egész nap körbe-körbe megy egy elég ingerszegény környezetben. Szóval ha van rá lehetőség akkor sok terep.
2012. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szép az erőszak mentes módszer, de van egy sajnos nagyon igaz tény, főleg olyanoknál, akik mindig más lovat lovagolnak. Állatokkal való munkánál rögtön tudatni kell, hogy te vagy a főnök.

Ahol én lovagolok ott is van egy ló, aki valljuk be már nem fiatal, 23 éves lesz. Volt egy időszak, mikor sokat lovagoltam rajta, terepen megtanultam vele bánni, utána pályán úgy ment, mint a kisangyal, de ehhez keménynek kellett lennem. Ha mostanában néha-néha ráülök, már nem próbálkozik legeléssel, de ha az első szakaszon szépen viselkedik, megengedem, hogy csipegessen egy-két levelet, egyikünk sem hal bele :)

Ugyanez a ló egy kezdőbb, akaratgyengébb lánnyal tegnap úgy kiszúrt, mint a csuda. Tökéletesen tudta, mit kell tennie, de mivel a lovasa még kezdőbb, gondolta picit játszik. Mihelyst az edző közelített hozzá, rögtön viselkedett.

Egy év után légy büszke, hogy egy technikásabb lovat kapsz. (Én is baromira örültem, amikor egy hatalmas sodrottra ültettek a sor elejére, aki lazán elvisz bárkit:D) Keményen sarokkal, ne sajnáld, pálcával lapockát, fart egyaránt. Néhány ilyen után már szépen fog menni.

Az egyik lovat is megpálcázták nálunk, nem akart jobb kézre ügetni, most már eszébe se jut.

Tényleg nagyon jól hangzik a parelli, de ezt csak saját lóval érdemes. Egy-egy szakasz után dicsérd meg, egy sikerültebb óra után kapjon csemegét.

De első sorban ne várd, hogy minden tökéletes lesz elsőre, hiszen a profik se ültek meg első alkalommal bármilyen lovat!:)

2012. szept. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

A parelli után érdeklődök és igen ezt sajnos csak saját lóval érdemes!de nem baj 2-3 év múlva kapok egy lovat vagyis hát az ovis korom óta spórolt pénzem ami úgy 60-70 ezer ft azt beleteszem ;)

2012. szept. 8. 17:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!