Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglással kapcsolatban?

Lovaglással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Power Point-ba kellene nekem írnom egy bemutatkozást. Na, leragadtam, annál,hogy sportok--> lovaglás. Pontokban kell felsorolni a "jellemzőket" valahogy. Valaki tudna ebben segíteni? Jó lenne valami szép idézettel..:) Előre is köszi! :)


2012. szept. 12. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Idézetet nem tudok, de a lovaglás jellemzői (szerintem) röviden:

-minden izmot megmozgat, így arányosan és egyenletesen fejleszti az egész testet

-többnyire szabadtéri sport

-mivel a ló és az ember együttműködése szükséges, jól fejleszti a szociális készségeket is

-szakágai: díjlovaglás, díjugratás, stb... (sorold fel)

2012. szept. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


"Az ember sohasem érzi magát szabadabbnak, fennköltebbnek és boldogabbnak mint lóháton. "

2012. szept. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én még annyit hozzá tennék az előzőkhöz, hogy:


Sokkal különlegesebb sport mint a többi. Hiszen itt a sporttárs nem egy eszköz, egy élettelen tárgy, hanem egy fél tonnás, saját gondolatokkal rendelkező izomkolosszus. Sokszor nem egyszerű feladat megértetni magunkat a lóval, de ha egyszer együtt működik: A legjobb barátunkká válik. Így a sport többé nem csak a edzésről, versenyzésről, érmekről, pénzről fog szólni... Hanem egy szenvedéllyé válik, amely egy egész életen át elkísér.

2012. szept. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

tudok egy néhány idézetet:) válogass.


"A lovat nem lovagolni kell, hanem tanítani. A lovon nem ülni kell, hanem tanulni."


„A ló éppen némaságával válik mindennél értékesebbé. Társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket!"


A lovaglás az életem.

Az ütemek a szivdobbanásaim. A pálya az otthonom. A csapat a családom. A lovasok a barátaim. A lo csupán a mindenem.



"A lovak, akikkel megosztható a létezés, különös és csodálatos lények,

s nem lehet teljes az élet ló nélkül..."


Nem mindig látod, mi az, ami egy ló szívében rejlik, de ha bízol benne, esélyt adsz neki, hogy megmutassa, mire képes.:)


"...Az élet felé nekem egy ló mutatta meg az utat.


"Már nem vadló, hanem legjobb barát a neve, mert barátunk lesz örökre, örökre, örökre."


Megkérdezed sportolok-e valamit.

Igen, lovagolok. :))

Azt mondod ez nem sport, ez egyszerű. Nincs benne semmi nehéz, nincsenek benne szabályok.

Azt hiszed hogy csak ott fent ülünk...hogy ez csak egy egyszerű hobbi.

De kérdezem... valaha együttműködött veled egy olyan, aki egy mozdulattal eltaposhatna.?

Ellened fordíthatná az erejét.de nem teszi.:)

Estél már le 1,5 méter magasról miközben száguldasz.?

De nem adod fel és újra visszaülsz a nyeregbe..

Ez a lovaglás.<3 :))


A lovaglás sport, mint más is, de itt élőlénnyel vagyunk, akit szeretni, tisztelni kell. Aki nem szereti őket, az sosem fogja megérteni ezt..


A ló teljesíti kérésed, cserébe csak a szeretetedet és gondoskodásodat kéri.!


Az életben az az egyik legnagyobb ajándék, amikor találsz egy társat, akire már ha csak rá gondolsz, boldog vagy . (:


A világ szegényebb, sötétebb, magányosabb hely lenne lovak nélkül.


Legnemesebb hódítás, melyet az ember valaha véghezvitt, annak a büszke és indulatos állatnak a meghódítása, amely megosztja vele a háború fáradalmait és a csaták dicsőségét.!


Benne nem csalódsz. Nem beszél, hát nem is hazudik, nem ígér, mégis odaadja mindenét, nem szól, mégis többet mond, mint amit valaha ember mondott.


Lovat szeretni ugyanolyan bonyolult mintha embert szeretnél.Ha sohasem szerettél még lovat, ezt nem értheted.:)))


Nagyon fontos,hogy az emberek felismerjék,hogy a lovak nem munkaeszközök,hanem társak az életben.Ha barátságot kötünk velük,akkor sokkal több mindent érhetünk el velük.


Aki nem érezte még, hogy milyen a lovával kényszerítés nélkül, elengedetten, felszabadultan és SZABADON vágtázni át erdőn-mezőn annak nem is lehet elmondani, ezt érezni kell!

2012. szept. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, mindenkinek!! :)))
2012. szept. 12. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!