Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent ha egy ló szitás?

Mit jelent ha egy ló szitás?

Figyelt kérdés
2012. szept. 13. 22:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szitás, hanem szitál :)


Ez egy rossz szokás náluk, belinkelem:


A szitálás:


Ez egy rossz szokás a lovaknál, mely legfőbb előidézője az unalom, a bezártság. A szitáló ló miközben egy helyben áll testsúlyát az egyik elülső lábáról a másikra helyezve dülöngél és közben nyakát ill. fejét jobbra-balra ringatja. Ezen rossz szokásra hajlamos lovat nagyon nehéz leszoktatni a szitálásról. Megoldásként szokták emlegetni ha a box, állás falát hosszanti csíkokkal festik be, mivel megfigyelték hogy a szitáló ló mindig a sima, fehér fal irányába szitál. És ezen sima falakat megszüntetve leszoktathatjuk lovunkat eme káros szokásról. A szitálás nemcsak a ló lábaira ártalmas, de a „beteg” lóval egy istállóban lévő többi lóra is, hiszen a rossz szokásokat nagyon könnyen eltanulják egymástól lovaink!

2012. szept. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kötélre rakott súllyal is meg lehet próbálni leszoktatni, illetve egyoldalú lekötéssel. Én azt olvastam, hogy a rossz szokásokat nem tudják eltanulni egymástól. Erről is van több vélemény, egyéntől függ ki mit fogad el. Amit olvastam aszerint a verzió szerint, ha egy istállóban egyik ló elkezd pl. szitálni az a rossz tartási körülmények (unalom) miatt van. És mivel általában minden lovat ugyanúgy tartanak egy istállón belül, ezért ettől a lótól függetlenül fog elkezdeni a másik ló is szitálni szintén az unalom miatt és nem azért, mert a másiktól tanulta el. Én ezen nem gondolkoztam melyik lehet igaz. Az biztos, hogy a tartásnak kell megfelelőnek lennie és nem fog kialakulni semmilyen rossz szokás,( amit eltanulhatnak egymástól, vagy éppen nem).
2012. szept. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!