Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek merjek menni?...

Szerintetek merjek menni? Többi lent

Figyelt kérdés
Kimentem tegnap a tanyákhoz,hogy lovakat nézzek. Volt egy olyan tanya ahol megálltam és akkor odajött a gazda és felajánlotta hogy lovagolhatom a nóniuszát,mert neki nincs ideje foglalkozni vele. Van még két arab csikója meg rengeteg tehene. Szerintetek tisztességes? Nincs hátsó szándéka? A tanya teljesen elhagyott helyen van,senki nincs a környéken. A lovak eléggé el voltak hanyagolva, bokáig álltak a trágyában. Arra gondoltam,hogy először kitakarítanám a helyet,meg leápolnám a lovakat.De kicsit tartok a pasitól.

2012. szept. 26. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te tudod. De ha nem tartod biztonságosnak, akkor jobb ha lemondasz róla, esetleg vidd ki egy barátnődet, hogy ne egyedül legyél.
2012. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyedül semmiképpen se menj oda. Egy barát, barátnő kísérjen el. Főleg az első időkben. Aztán ha látszik hogy normális, tisztességes az ember, akkor mehetsz egyedül is. De biztonságkedvéért tarts mindig magadnál egy paprika sprét, vagy valamit, amivel meg tudod védeni magad.
2012. szept. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,megfogadom a tanácsot. És szerintetek ha egy kutyát viszek az jó lehet,ha emberrel nem tudok menni? Németjuhász-husky keverék.
2012. szept. 26. 09:25
 4/13 anonim ***** válasza:
Én csakis akkor vélem jó ötletnek a kutyát, ha megfelelően ki van képezve és tudja, mi a dolga, mert lehet, hogy a támadás idején max csak ugat vagy még azt se, esetleg megijed vagy simán elkergethető. Egy képzett kutya tudja mi a dolga, mire számítson, nem ijed meg ha megütik, ellenben a legtöbb esetben le is lehet állítani. Azt se felejtsük el, hogyha a kutya megharap valakit, általában a gazdát veszik elő, még akkor is, ha éppenséggel a betörőt harapta meg vagy a támadódat.
2012. szept. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha a kutya ki van képezve, akkor igen. Ha látja hogy bántalmaznak, kiabálásodra, sikításodra "segít", cselekszik, harap, ijeszt, akkor biztonságban lehetsz.

De ha egy családi eb, aki békés, és még az idegenekkel is pacsizik, nem lett tanítva neki a "család tagjainak védelmezése" akkor nem sok hasznát veszed, nem tudhatod hogy reagálna a számára új eseményre, élményre. Lehet hogy megvédene, de lehet hogy elszaladna, vagy még azt sem, tovább bogarászna a területen és a füle botját sem mozdítaná. Te ismered a kutyád. Ha megbízol benne, akkor oké. De én nem mennék kutyával, ha nincs kiképezve...csak emberi társasággal. Jobb félni...

2012. szept. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nincs kiképezve a kutya,így majd keresek valakit akivel mehetek. Köszönöm,hogy normálisan válaszoltatok!
2012. szept. 26. 09:55
 7/13 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Én nem mennék, már csak azért se, mert a lovak valószínűleg nem nagyon vannak belovagolva. Leesel, felrúg, bajod lesz, és a leírásod alapján nem sok kártérítésre számíthatsz a gazdától...

Ha felnőtt vagy, akkor megfontolandó. Igazából én akkor se mennék ilyen helyre...

2012. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán felmerül a kérdés, akkor ne menj. Bár ezt inkább szerintem nem ebbe a katergóriába kellett volna írni...

Esetleg kérj tanácsot olyasvalakitől, aki jobban ismerős a környéken (ismeri a gazdát)... A rossz hír valakiről nagyon könnyen elterjed..

2012. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én mennék ha tiszteséges mert nagyon ritka az életben az ilyen lehetöség!Én hetente fizetek 2-3ezer Ft hogy lovagoljak szóval ha van tapasztalatod lovakkal megfontolnám a helyedben!
2012. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Odamentél, váltottatok három mondatot és közölte, hogy mostantól lovagold a lovát?

Nekem ez így akkor sem fekszik, ha senki nem mozgatja a lovait. Mennyire tudsz lovagolni? Ki ad védő felszerelést? Kié a felelősség? Érted? Mennyi idős vagy? A szüleid mit szólnak ehhez? Nem kötekedni akarok, és tök mázlista vagy, ha ez így van, de nekem ez így sántít kicsit...

2012. szept. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!