Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lóparadicsom. Elképzelhető...

Lóparadicsom. Elképzelhető hogy nem fogja magát jól érezni?

Figyelt kérdés

A lovam eddig bokszos tartásban volt, napi 2 óránál többet kb. nem is volt kint karámban, lényegében akkor is csak homokosban. Most új helyre szeretném vinni, ahol szintén van istálló bokszokkal, de hatalmas legelők vannak, hatalmas tér, végtelen nagy terület.

Mivel megszokta a kisebb helyet, ezért elképzelhető hogy nem fogja magát jól érezni, nem fogja úgy érezni hogy biztonságban van?

Illetve itt ménesben lenne, sok lóval, ahol most van ott vagy egyedül, vagy párban jár ki egy másik kancával.

Meg fogja szokni idővel? :)

Köszi


2012. szept. 30. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Lóparadicsomról még nem hallottam, csak lócitromról.
2012. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem biztos jól fogja magát érezni. Több ezer éves szükségleteket nem öl ki pár éves bokszban tartás. Ez a vérében van :)
2012. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Te is jobban éreznéd magad, ha nem lennél 'ketrecbe' zárva... :)
2012. szept. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Hidd el még a legkényesebb lovak is jobb szeretnek hatalmas legelőn ménesben lenni, mint a legpuccosabb istállóban. Eleinte lehetnek kisebb összezördülések ménesen belül, hogy kiharcolja a rangját, de utána béke és nyugi lesz, sokkal kiegyensúlyozottabb az olyan ló, mely szabadon lehet a fajtársaival, mint amelyik másodmagával álldogál egy homokos kis placcon.
2012. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm :)
2012. okt. 1. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért lettek lepontozva a válaszok? Aki a szabadtartás ellen van az nem ismeri a ló etológiáját.
2012. okt. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos az összes olyan helyen agyonverték a lovam, ahol közös legelő volt:( Mondjuk amikor megvettem ridegben volt valami örült nagy helyen és azt élvezte.

De szerintem neki csak jó, ha kint lehet, hiszen ők a szabadság gyermekei:)

2012. okt. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!