Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha nem rég kaptam meg a lovam...

Ha nem rég kaptam meg a lovam akkor ekkor elkezdhetek vele szabadidomítani vagy előbb ismerjük meg egymást egy kicsit?

Figyelt kérdés
Vagy szerintetek mivel kezdjük a barátkozást? Vagy vágjuk rögtön bele az idomításba?

2012. okt. 2. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Először is jobb tisztában lenni a fogalmakkal.

A "szabadidomítás", mint fogalom, szabályosan egy show elemekkel tarkított szabadon való idomítást jelent, ágaskodás, meghajlás, fektetés, stb. kantár, zabla nélkül. Ezt még szerintem korai lenne elkezdeni egy olyan lóval akivel még nem ismeritek egymást, a "szabadidomítás" nem is lenne eredményes mert nincs meg a kellő tisztelet és bizalom.

Úgyhogy először ezt a kettőt építeném ki és utána gondolkodnék szabadidomításon.

A TERMÉSZETES LÓKIKÉPZÉS és más tészta, többek között az segít a feljebb leírtak kialakításában, a tiszteletben és a bizalomban. Itt nincsenek show elemek, csak a lónyelven való kommunikáció, játékok, feladatok összessége amelyek a ló és lovas kapcsolatát erősítik olyan módon, amely a lovak számára a leginkább érthető.

2012. okt. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Basszus, igen erre gondoltam. Csak annyira siettem az írással. Én a természetes lókiképzést akarom vele csinálni.
2012. okt. 2. 17:03
 3/11 anonim ***** válasza:
Már az is sokat segít a bizalom kialakításában, ha lepucolod, ilyesmik!
2012. okt. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mikor lovat vettem 1 hétig jóformán el sem mozdultam mellőle, csak pucoltam, minden nap mellette voltam és így alakult ki a bizalom
2012. okt. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az, hogy lepucolom az tényleg ennyire bizalomépítő dolog?

Én nem szoktam sok időt tölteni a vakarszással. Mindig én vagyok az első a lovagló edzéseknél aki kész van. :S Szerintetek töltsek először több időt a lóval? Főleg vakarászás terén? De miért ilyen bizalom növelő ez?

2012. okt. 2. 21:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert közben is a lóval vagy és megérinted, beszélhetsz hozzá. Vedd föl lassan a patáit, kapard ki őket meg ilyenek. Közben meg nem kérsz tőle semmilyen feladatot meg ilyenek, de mégis vele vagy és a vakarászás kellemes neki és így összeköt téged ezzel. Szóval simogasd meg vakarászd sokat és beszélj is hozzá nyugodtan. Így megszok téged meg a hangodat is.
2012. okt. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nem arra céloztak, hogy sikáld naphosszat :D lepucolod lepucolod ennyi :) nem azt értékeli, hogy te ötször átkefélted a lábát meg tízszer kikapartad a patáját :)


a legfontosabb az érintés, nincs lovam, nem foglalkoztam még lóval és lovagolni se tudok :D de ezzel tisztában vagyok.


egy ló az alapján ítéli meg az embert, hogy hogyan érinti meg őt. ha finoman, puhán, melegen simogatod, gyengéden megpaskolod akkor azt nagyra értékeli :) persze folyamatosan beszélni is kell hozzá, akár a napi programodat is elmesélheted neki, igazából mindegy mit mondasz eleinte csak a hangnemre fog figyelni...lágy, puha hangnemet használj :) ismerős mesélte, hogy annyit mesélt neki a munkahelyéről és a kollégáiról az ő lova már tudja, hogy melyik névhez milyen személyiség társul, és már előre jelzi a véleményét ha meghall egy nevet :)


amikor kialakul a bizalom elkezdheted a játékos tanítást...


de megsúgom, hogy ez az egész dolog szinte minden állatnál így működik :D nem szabad rögtön tanulásba fogni egy állatot, ha az nem bízik meg benned mert idővel belefásul, bizalmatlan lesz és akár haraphat (vagy rúghat ló esetében) is. ló esetén előfordulhat, hogy nem tűri a "manikűrözést" sem ha elrontod az elején. szóval ez az egész írtó sokat számít...nem kéne elrontani a dolgot :)

2012. okt. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

wow mit csináltál éjszaka 1:22-kor?? :O xD

Amúgy igen, értem, hogy mit akartok mondani. Próbáljak meg minél több időt vele lenni először :)

2012. okt. 3. 17:02
 9/11 Emóslány válasza:
Szerintem ismerkedjetek meg :) de attól függetlenül lovagolhatsz rajta
2012. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenképpen :)
2012. okt. 3. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!