Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ló le papírozása?

Ló le papírozása?

Figyelt kérdés
Van egy papírok nélküli lovam. Mennyibe kerülne a származását visszakeresni meg csippeltetni meg a többi papírok. körülbelüli árat is jó. a ló 3 éves herélt.

2012. okt. 11. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Van sütése? Ha van, akkor megkeresed az illetékes lótenyésztési felügyelőséget (megye jel alapján) onnan lekéred a csikóbélyegzésit (lóazonosítást kérsz). Lóazonosítás (csikóbélyegzési jegyzőkönyv másodlat)

ALAP LÓÚTLEVÉL IGÉNYLÉSE ESETÉN 8 700 Ft

Ha nincs sütés, akkor is lóazonosítást kell kérned ennek ára :

Ismeretlen származású csikó, ló azonosítása + transzponder (chip) 13 700 forint + 1 300 forint

Ennél van kiszállási díj is:

Kiszállás

- egyedi megrendelés 9000Ft

- körjárat 3000Ft

- soron kívüli kiszállás 21000Ft



Ezenfelül a lóútlevél asszem 7000Ft körül van. Kiemelném még ezt az MLOSZ oldaláról:

"A Lóútlevél Iroda az ismeretlen származású, de bélyegzett (0-ás sütésű) lovakra 2011. március 16-tól, csak abban az esetben állít ki lóútlevelet, ha az igénylő a kérelemhez mellékeli a fertőző kevésvérűségre irányuló labor vizsgálat - a kérelmet megelőző 30 napnál nem régebbi, és a bélyegzés időpontja után vett és beküldött vérminta alapján elvégzett - hivatalos eredményét is ! "


Ennek értelmében plusz állatorvosi költség is várható, ha nem csináltattad meg mostanában. (sajna nem tudom ez mennyi, mert állatorvosonként változhat az ár).


Amúgy minden információt megtalálsz itt (innen vettem az infókat én is): [link] (bal menüben van a szolgáltatási díjjegyzék, a lótenyésztési felügyelők elérhetősége, lóútlevél igénylő lapok stb)

2012. okt. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nagyon korrekt választ! :)
2012. okt. 11. 21:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!