Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Távlovaglásra alkalmas fajták...

Távlovaglásra alkalmas fajták az arab fajtákon kívül?

Figyelt kérdés
A kérdés még csak elméleti, mivel kezdő lovas vagyok és elsősorban tapasztalatot (sok tapasztalatot) kell gyűjtenem, de mint minden kezdő lovasban, bennem is felmerült a versenyzés gondolata. A számomra legszimpatikusabb ág a távlovaglás. Azt tudom, hogy az arab telivér és egyéb arab fajták (tekék, shagya arab és gondolom vannak többen is) az örök császárok távlovaglásban, de kik rúghatnak még labdába? Kisbéri félvér esetleg? (Ugyanis őt szemeltem ki majd mind a jövő leendő lovát.) Nem vagyok egy arab-fan sajnos. Tudom, lófüggő is, de csak nem teljesen elvetélt ötlet a dolog vagy mégis? Ha esetleg kiderül, hogy valami véletlen folytán én vagyok a következő Frank Hopkins és komolyabb szintekre emelkednék, akkor a kisbéri is megfelel a "célra" vagy más fajtát nézegessek majd (lehetőleg az arabon kívül), ha eljön az ideje? Mit tanácsolnátok, ha megpróbálnám ezt az egész történetet, merre induljak majd el lóválasztásnál?

2012. okt. 22. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
A kisbéri sok verseny ágban hasznositható , szívos nagy szívű pacik de ki kell ,,fogni" a jó lóvat!:)
2012. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Az arab telivér és shagya arab lovak egyedül jók erre tehát próbálkoztak angol telivérekkel és másfajta lovakkal is de ők hosszú távra nem alkalmasak."

Bányai Zsuzsa középtávú magyar bajok mondta.

2012. okt. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

igen, leginkább az arab fajták alkalmasak erre, de választhatod pl.: a berber lovat

általában a kisebb marmagasságú lovak jók ilyesmire, persze ezen nem a pónikat értem...

2012. okt. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha egy amatőr versenyen is indulsz 20 km-en, ott is arabok fognak dominálni és több mint valószínű, hogy arab is fog nyerni. Hivatalos versenyekre ez hatványozottan érvényes.


Ha lenne egy olyan verseny, ahol nem indulhatna arab származású ló, akkor meg egy jól felkészített félvérrel is nyerhetnél. De ilyen nem nagyon várható.

2012. okt. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Ugyanolyan lutri, mint bármelyik más lovas verseny. A jelenlegi magyar távlovagló ifjúsági bajnok jó ismerősünk. Nos, neki egy ismeretlen származású lova van és vele nyeri a versenyeket. Lányomnak egy olyan, szintén ismeretlen származású, lova van, amiben a lipicai, arab és még isten tudja milyen ló meg nem található, és ő is első osztályúan alkalmas lesz a versenyzésre. Mondom, lutri, ahogy az egész lovazás is.

Azért az nem véletlen, hogy az arab országok uralkodói, a kiváló arab lovaikkal a nemzetközi versenyek állandó győztesei...:)

2012. okt. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor arab. Még egy elméleti kérdés, már csak kíváncsiságból: és mi a helyzet Amerika távlófajtáival? Pl.: egy musztángnak mennyi esélye lenne nyerni egy arab-dominálta versenyen? (Nem mintha musztángot akarnék, csak tényleg érdekel a dolog:)) Hisz mindkét kontinensnek megvannak a kedvenc "csak ez a fajta jó" távlovai, azt olvastam, hogy a musztáng, quarter horse is kifejezetten jó ilyen célra.
2012. okt. 26. 12:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Muszáng hosszú távon lehet, hogy bírja, de az arab hosszú távon bírja eléggé gyors tempót diktálva. A musztángnak robosztusabb a testfelépítésre. Nekem is a távlovaglás a kedvenc ágam, mondjuk én csak hobbi szinten űzöm egymagamba, de van, hogy órákig lovagolunk. A lovam pedig shagya arab. :)
2012. okt. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A quarter horse sprinter ló, mint az angol telivér. Nem hiába hívták negyedes/negyedmérföldes lónak, mivel 400m-es sprintekre tenyésztették, illetve munkalónak. Bírja a hosszútávú lovaglásokat, de nem abban a rotyózós tempóban, mint az arabok.
2012. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ahal tekke
2013. júl. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
AKHAL TEKE!! tuti verné az arabokat(nem vagyok arab ellenes)csak sajnos magyarországon nagyon kevés tisztavérű akhal van ha pedig találsz is jó sok milládba fog kerülni...de szerintem ha valaki távlovagló fan és van pénze egy nagy tehetségű akhalra akit külföldről hoznak,összemérhetné az arabokkal a tudását.ha lenne pénz az akhal is így benépesülne,persze egy nagyon jó arab se kevés,de már egy jól elterjedt fajta,itt szóval szerintem kezdeni kéne az akhalokkal a versenyezgetést,de a legjobb ha arab és akhal mixes lovat veszel akkor tuti nyerő lovad lesz:D
2014. júl. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!