Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lazíthatnám a lovam hátát?

Hogyan lazíthatnám a lovam hátát?

Figyelt kérdés

Egyszerűen még nyújtáskor se lép bele a saját lábnyomába. Könnyű ügetésnél olyan mintha egy deszkán kéne fel-le mozogni. Tanügetésnél nagyon kell egyensúlyozni. Ennek ellenére szépen hajlik, és csinál mindent. Csak emiatt a feszessége miatt ugrásnál is borzalmas, mert hiába ugrik 110cm-ert arab létére ha leérkezéskor olyan merev az elejére, hogy azt hiszem, hogy fejjel fog a földbe fúródni. Szóval ugrás után nem emeli fel a fejét hanem mint aki fejjel akarja megfogni a földet. Szóval vannak problémák és nyilván és se vagyok olyan tapasztalt ugrás téren. A múltkor is könyéktöréssel vittek kórházba.

Azóta eldöntöttem, hogy ez nem állapot és kiszálltam a vezetett edzésből (iskolalovaglásból), önálló edzéstervbe kezdtem. Leginkább tanügetek és kezdi szépen beadni a fejét. Sok jármódváltás és lovardai alakzatok. Szerintetek ez jó, vagy mit csináljak?

Valaki mondta, hogy a tanügetés lazítja a hátát. Olyankor eléggé meg is izzad. Mondhatni habosra. Ez jó? Mit csinálhatok még?



2012. okt. 23. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
kérj edzői segítséget
2012. okt. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én sem vágnék neki egyedül, ahogy az előző írta, edző segítség.
2012. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ebbe miért kell edző? Csak lazítófeladatokra lennék kíváncsi. Vagy ha az ugrásra gondoltok itt sokan azza felhagyunk amég nem lesz laza és egészen kis akadályokkal újra felépítjük a dolgot.
2012. okt. 23. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:
A különböző jármódváltások és amiket írtál azok jók. Nekem is volt dolgom olyan lóval ,ami hátfájós/hátproblémás volt,soha nem adta fel igazán a hátát,mindig 2 vastag szőrt tettem az izzasztón kívül még a nyereg alá,hogy minél jobban tehermentesítsem a hátát.Én személy szerint jó feladatnak tartom a szakaszos tanügetést,ami nálam abból áll,hogy mondjuk körön dolgozok,1 kört tan ügetek majd 1 kört könnyű ügetek.És ezt így folyamatosan felváltva,sok kézváltással. Futószárazás is sokat segíthet,le kell kötni és akár rudakat is belevonni a munkába.Vannak olyan lovak,amik alapból beejtett háttal ugranak,amúgy is nehéz zet a hát dolgot korrigálni de egy idő után azért jó esély van arra ,hogy beerősödik valamilyen szinten neki és rendesen felbírja adni a hátizmait. Az ,hogy izzad,habos lehet akár az idegesség jele is vagy csak épp a mozgástól való megizzadás.Meglehetne nézetni esetleg csontkováccsal is,mert ha fáj a háta ,akkor lehet ,hogy egy szakember gyorsabb megoldást találna a problémára.
2012. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem fáj a háta. Orvos látta tavaly. Mutatott egy technikát, hogy hogy tudom megnézni a hátfájását. A hátán a gerincének a két oldalán végig húzom két ujjam és ha nem húzza meg a hátát erős húzásra se akkor nem fáj neki.


Köszönöm a választ utolsó! :)

2012. okt. 23. 16:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy jó edző és nem lesz problémád.
2012. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!