Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]

elsőre mikor megnéztem(legelső kép), akkor egy gyönyörű szép lovat láttam. Mikor rákattintottam és megnéztem, akkor vettem csak észre, hogy 3 éves és még növésben van, meg, hogy kiképzés alatt van, aztán elolvastam az alsó szöveget és láttam, hogy ajánlja gyerekeknek is, meg hogy volt ügyességin...meg az utolsó képen az ín- meg a bokavédő...Lehet, hogy valakinek ez normális, de én egy kiképzés alatt álló lovat, ami még csak 3 éves nem adnék gyereknek, meg nem pakolnám még rá a lábvédőket se. Meg úgy alapból 3 évesen vagy később kezdeném el a belovaglását. Bár ez csak az én véleményem és biztos van, aki más véleményen van.



2012. okt. 27. 21:31
 1/5 x) ***** válasza:

Szerintem nincs vele nagy baj azon kívül hogy kicsit még aránytalan. De majd kinövi. Tulajdonképpen 5-6 éves koráig még bőven nőni fog, a belovaglást nem sokban befolyásolja hogy növésben van-e még. Az meg hogy hány éves egy ló megint nem befolyásolja hogy adható-e kezdőknek. Ültem már másfél éves lovon (tudom, tudom másfél éves lóra nem ülünk föl) amelyik nyugodtabb és szófogadóbb volt mint a legtöbb jól belovagolt ló. :) De ettől függetlenül én is annak a híve vagyok hogy ne vegyük el a csikókorát a lótól. Fejlődjön, barátkozzon, okosodjon, ráér még hogy belovagolják.

Szerintem amúgy nem rég óta lovagolják a hirdetésben szereplő lovat, de általában elég hamar lejön hogy milyen ló lesz majd később. Például valószínűleg nagyon szelíd és türelmes, gondolom szépen megy a legtöbb lovas alatt és ezért ajánlják kezdőknek.

2012. okt. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hiszed vagy sem, vannak lovak, amik fiatalon is jók gyerekeknek, mert annyira nyugodt típusúak és jól neveltek. Nagyon ritka, de az én lovam 3 éves volt, amikor megvettük, én meg 12. Soha nem akart bakkolni, soha nem vitt el, soha nem ágaskodott velem. Persze édesapám edző és versenyző is egyben, és odafigyelt ránk.
2012. okt. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Csak minden ilyen lovas oldalon azt írják, hogy gyerekeknek 5 évesnél idősebb ló kell.
2012. okt. 27. 22:50
 4/5 anonim ***** válasza:
azért mondják, hogy 5 éves felett vegyenek, mert azok rutinosak már, de ettől függetlenül egy 3 éves is lehet jó gyereknek
2012. okt. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg azt mondják, mert ahogy már mondtam, ritka az 5 évesnél fiatalabb ló, ami gyereknek is ajánlott. Maga az egyed a lényeg, és nem a kor. Ha a gyerek mellett van egy felnőtt, edző, szülő, vagy akárki, aki segíteni tudja és terelgeti a lóval közös útját, akkor egy fiatal lovat is kaphat a gyerek. Vagy, ha gyerek létére már rutinosabb, felelősségteljesebb, és egy olyan edző van mellette, aki jól megtudta tanítani a lovaglás művészetére, akkor szintén nem probléma egy fiatalabb ló.

Mindig az egyed a lényeg, soha nem a fajta, a kor, vagy a nem a fő befolyásoló tényező!

2012. okt. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!