Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez most igaz vagy sem?

Ez most igaz vagy sem?

Figyelt kérdés
Valahol hallottam, hogy egy lánynak nehezebb boldogulnia egy csődörrel, mert a csődör nem fogadja el, hogy ő irányít.
2012. nov. 3. 06:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. Akkor nem fogad el egy ló, ha azt érzi, hogy nem vagy határozott.
2012. nov. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá. Na attól már függ, hogy milyen a kisugárzásod, mennyire vagy nyugodt. A lovak nagyon érzékeny állatok!
2012. nov. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség! Nekem csődim van és a természetes lókiképzésben addig eljutottunk már, hogy minden nélkül simán lovagolom akár terepen is. És földi munkánál szabadon mindent megcsinál. Meghajlás, ágaskodás, fekvés, ülés,... stb. Teljesen alá van rendelve nekem és ő elfogadta a helyét. Pedig én egy 16 éves, 157 cm-es 48 kilós lány vagyok és egy 600 kilós 165 cm-es csődivel munkálkodom. Azt hiszem egyértelműen meghazuttolom a dolgot.
2012. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemtől függetlenül, ha nem vagy elég határozott a lóval, az bizony könnyen átveheti a domináns szerepet (mindegy, hogy kanca-e vagy csődör). Abban mondjuk van valami, hogy a csődihez kicsit több határozottság kell, de ez lófüggő is.
2012. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 x) ***** válasza:

Ezt azok a 12-13 éves kislányok szokták mondogatni akiknek csak a szájuk nagy, de bármilyen ló simán lepakolja őket ha akarja. Fel se mernek ülni egy nehezebben lovagolható csődire és ráfogják hogy "jajj mert csődör akkor nem szereti a női lovasokat." Tényleg csak határozottság kérdése. De egyébként tényleg léteznek csődörök akik ki nem állhatják a női lovasokat. Például keresztapám arab csődije csak engem nem pakolt még le a lányok közül, valószínűleg mert csikókora óta ismerem és rajta tanultam lovagolni. Jó mondjuk alattam is csinál cifra dolgokat néha.

Szóval összegezve... hatalmas közhely hogy a csődörök nem szeretik a nőket, viszont az alapja elég erős, hiszen a legtöbb nő alapvetően kevésbé határozott és erős mint egy férfi, és inkább kedvességgel próbáljuk elérni amit szeretnénk és ha ez nem sikerül akkor hajlamosak vagyunk összetörni picit. Meg nyilván aki tapasztalatlanabb még a lovakat illetően az úgy áll hozzá hogy "jajj nehogy fájdalmat okozzak szegénynek". De ennek ellenére szerintem egy kis tapasztalattal és gyakorlással bármelyik nő képes irányítani egy csődört.

2012. nov. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!