Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most mit tegyek?

Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
"Kaptam" egy lovat. Nekem adta edzőm, hogy foglalkozzak vele. Elkezdtem vele a Természetes lókiképzést is. Már egészen ügyes meg minden. Eléggé bizalmatlan és nagyon egygazdás. Előtte egy kis csaj foglalkozott vele. A ló "szerette" mert állandóan jutalomfalattal tömte és legeltette. Már egészen ügyesen haladunk futószáron is érti, hogy mit akarok tőle, szóra mozdul. Újra lovagolható nekem köszönhetően. És most az a csaj visszajött, hogy segítene. Én viszont nem szeretném, mert félek, hogy ártana a ló és a köztem lévő kapcsolatban. Elkezdené újra etetni és így rövid idő alatt újra magához édesgetné, engem meg semmi fog venni. Meg akarom neki mondani finoman, hogy hagyja, hogy megerősödjön a kapcsolatunk. De nem tudom hogyan. De közben nem akarom, hogy megutáljon mielőtt még megismerne. Hogy lehetséges ez?

2012. nov. 3. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

sehogy. ne légy irigy! nem a te lovad! és ő volt ott előbb, ő foglalkozott előbb. neked hogy esne, ha most foglalkoznál a lóval x ideig, az általad választott módszerrel kialakítaná vele egy jó kapcsolatot, majd valamiért nem mehetnél egy darabig, majd mikor visszamész, már más foglalkozik imádott lovaddal és rád szól, hogy ne foglalkozz vele te.


az meg, hogy adott neki jutalom falatot, nem azt jelenti, hogy csak azért szerette. az meg, hogy legeltette tök becsülendő, fárasztó, időigényes, de nagyon jó a lónak és a lóval való kapcsolatnak is.


te ezt írod: A ló "szerette" mert állandóan jutalomfalattal tömte és legeltette.


de miért kell idéző jelbe tenni, hogy szerette és honnan tudod, hogy csak a kaja miatt? nem lehet, hogy azért, mert csak a csaj foglalkozott vele? vagy mert türelmes volt, és pl. amíg legeltette simogatta, stb.? süt belőled a rosszindulat!

2012. nov. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az nem a te lovad, így nincs sem jogod, sem lehetőséged eldönteni, ki fogalakozhat vele. Továbbá meg kéne tanulnod mit jelent az a szó, hogy alázat. Ha fele ennyi energiát fektetnél abba, hogy a lánnyal együtt dolgozz, kijavítsátok azt, amit szerinted rosszul csinál, akkor már sokkal előrébb lenne mindenki. (és külön kiemelném a szerinted szót).

u.i: az nem erős kapcsolat, ami csak akkor létezik, ha nincs ott más, akivel lehetne a lónak kapcsolata!

2012. nov. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Tudod sokszor lesz ilyen az életben!am a lány egyfolytában tömte vagy mi mert akkor értem de attól nem dől össze a világ ha egyszer kétszer adott naponta.Mind ketten tudtok vele foglakozni nem?ha meg félsz hogy ,,elveszîted" akkor ülj le a csajjal és kérd meg hogy ne etese annyit!Gondolom bele szerettél a paciba de Sanos ilyenek a lovardában lévő lovak!Tudom milyen érzés!:(
2012. nov. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
sajnos ez a ló tényleg nem a tiéd de mond meg neki h légyszi ne tömje jutalomfalatokkal meg egyezzetek meg h melyikőtök mit és hogyan csináljon.pl.:te futószárazod ő etet itat legeltet közösen meg Parelliztek.ha nem teszik neki akk meg így járt most "tiéd" a ló te kaptad meg.minek kellettt elmennie.ha meg veszekedés lenne menj oda az edződhöz és mond me naki h ez a konfliktus miért keletkezett.
2012. nov. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem amit mondani akarok. És valamennyire mindenkinek igaza volt. Az a helyzet, hogy a legeltetéssel az a baj, hogy a ló mindig legelne. Még amikor munka van akkor is. Ha megállunk egy helyben akkor is legelne. Nem találkoztam lóval aki így el lenne kanászodva ilyen téren. Ha nyeregben vagyok húzná lefelé a zablát, hogy mi az, hogy nem hagyom legelni. Amint kiérünk már rántja a le a fejét a fűhöz. Hát khmm...nekem nem abból áll a bizalom, hogy legeltetem naphosszat a lovat Lehet, hogy jó dolog, mert én is legeltetem, de munka után. Amikor megérdemli. Ez neki a jutalom. Fogadja el. Már egészen szépen leszokott a fű utáni rángatásról, futószárazás közben se akar legelni. Ha mégis megkísérelni most már elég egy határozott "NEM" is. A jutalomfalat nem két szemre vonatkozik. Már nem azért, de mi az, hogyha a ló csak akkor megy oda hozzád a karámba és engedi, hogy megfogd, hogyha kaja van nálad. Amúgy meg szarik rád, ha meg akarod fogni akkor rohangál előled. Most már nálam nem csinálja, de nem akarom, hogy újra elrontsa. Ha nem értitek meg a problémám nem baj. Lehet, hogy hirtelen az irigység is szól belőlem, de inkább a lovat féltem és nem akarom, hogy visszaessen ebbe a helyzetbe. Azért írtam idéző jelbe a "szereti" szót, mert nem tartom tiszta szeretetnek és bizalomnak ha valaki jutalom falattal futtat maga után lovat, vagy hív magához aztán dicsekszik, hogy milyen jó volt a kapcsolata a lóval. Bár valóban nem tudom milyen volt kettőjük közt a kapcsolat, de hogy nem volt tiszta szeretet az biztos.
2012. nov. 4. 10:56
 6/16 A kérdező kommentje:
Ja és mindenkinek ment a zöld kezecske, hogy ilyen bőkezűen válaszoltatok! :)
2012. nov. 4. 10:57
 7/16 anonim ***** válasza:
Utólsó vagyok:szerintem úlj le vele beszélni biztos ő sem akar rosszat tenni a lónak!:)Mond neki pl. hogy figyelj ...(neve)tudom hogy nem akarsz rosszat a lónak de léccives ne etesd annyit ... -t(ló neve) mivel egy csomó rosz szokást vesz fel így gondolom te sem akarod azt hogy egy hisztis ló legyen belöle mivel nem kap mindig kaját!ez csak példa de próbáld vele megbeszélni
2012. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Jaj bocs utólsó elötti
2012. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, erre a helyzetre annyit tudok mondani, az ürük igazságot, hogy: Közös lónak túrós a háta!

Ez ilyen, sajnos. Régen, mikor még nekem sem volt lovam, akkor a lovardában el tudtam volna pusztulni, mikor más kapta meg az ,,én" lovamat, és nekem egy másikra kellett ülnöm. De ezt sajnos le kell nyelned, mivel ez nem a te lovad. A felelősség úgy gondolom az edződet terheli, döntse már el, hogy akkor ki foglalkozzon a lóval! Ne bújjon ki a felelősség alól, és hagyjon titeket veszekedni! Nem ez az edző dolga!

Annyit megtehetsz, hogy összeszeded a cuccaidat és elmész más lovardába, ha ennyire zavar a dolog, vagy keresel más edzőt. Szóval ez a ,,fegyver" ott van a kezedben.

A másik dolog, hogy azért úgy gondolom, hogy ez az ,,engem szeret jobban a ló" dolog egy kicsit túlzás. Pl.: tegnap megtagadott nekem a lovam (saját) háromszor egymás után egy ugrást, utána felült rá az edzőm, és neki gondolkodás nélkül megcsinálta. Akkor most őt szereti jobban a lovam? Jobb kapcsolata van vele? Hisztizzek?

Hát nem. Ő sokkal jobb lovas, hiszen az edzőm, teljesen normális, hogy a ló neki jobban megy, jobban támaszkodik és magabiztosabb, jobban bízik benne, hiszen érzi a magabiztosságot.

Én azt mondanám a te esetedben, hoyg a lánnyal próbáljatok egymás erősségeire építeni, ha el tudod fogadni, hogy ketten osztoztok a lovon. Amennyiben nem tudsz ezzel megbékélni, akkor beszélj az edzővel, vagy hagyd ott a lovardát.

Egyébként skat tesz a kisugárzásod. Ha ezzel az áskálódással fogsz foglalkozni, meg mindig azt figyelni, hogy a másik lány mit csinál jobban/rosszabbul, mint te, akkor akaratlanul ártasz a te kapcsolatodnak a lóval. Mivel kiérzi ezeket a negatív energiákat és neki ez nem tetszik. Már amennyire én tudom.


Ezek a az ötleteim, valamelyik remélem beválik.

2012. nov. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
a közös lónak nem túrós a háta, hanem turos! ami habot jelent.
2012. nov. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!