Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Western stílusban lovagolt...

Western stílusban lovagolt lovat át lehet lovagolni angol stílusúba?

Figyelt kérdés

És ha igen akkor mik a lépései?

Plusz mennyivel könnyebb/nehezebb western stílusban lovagolni? Aki angol stílusban tud mennyire más neki a western?



2012. dec. 1. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Lehetséges. Majdnem a nulláról újra kell kezdeni mindent, mintha nyers lenne a ló. A kikötőszárral futószárazástól kell újrakezdeni, és ugyanazok a lépések, mint egy nyers ló kiképzésénél. Átképezni viszont sokkal nehezebb, mint kiképezni, mert a nyers ló még "tiszta lap", míg a más stílusban lovagolt lónak már vannak berögzült szokásai, amelyeket először ki kell nevelni belőle, mert az általad kívánt stílusban esetleg nemkívánatosak. Azt kell "megmagyarázni neki", hogy mást kérsz tőle, mint amit eddig kértek tőle. És ez benne a nehéz.
2012. dec. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%
Át lehet, én mind a kettőben megyek a lovammal :) Már úgy ismertem, majd később vettem is meg, hogy angol stílusban ment, de mikor elkezdtünk jobban utánaásni a múltjának, kiderült, hogy régen western ló volt... Kipróbáltuk, és nagyon jól ment neki az is, ott ő volt az én oktatóm :) Attól függ melyikkel kezdted... Nekem eleinte furcsa volt a western, kicsit talán kötetlenebb, de teljesen más szabályok élnek.... ott nem is igazán lehet könnyíteni, nincs térdtámasz, és inkább a testsúly és lábsegítség a domináns, nem a szár, azzal is oldalra, a nyakára hatólag kell :) A lépéseiről nem sokat tudok, de szerintem attól függ, hogy mennyire volt "szabályos" az a western... ha az volt, hogy azért megyek westernbe, mert olyan nyergem van, de igazából mind1, akkor talán könnyebb dolgod lesz, de mindenképpen az alapoktól kell kezdeni mindent :) Remélem segítettem, és érthetően írtam le :))
2012. dec. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem szoktatnám át. Jobb az a western, de ami még jobb a magyar :)
2012. dec. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb a western :)
2013. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!