Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bakolás, baj?

Bakolás, baj?

Figyelt kérdés
Az baj ha a lovam kissebeket bakol?
2012. dec. 14. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Igen, valamit rosszul csinálsz, vagy rosszul van idomítva.
2012. dec. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam bele hogy nagyon ritkán csinálja ezt.Ennek én vagyok a hibása vagy a ló?
2012. dec. 14. 18:14
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

(Majdnem) Mindig a ló gazdája a hibás.


2 lehetőség van:


1. Nem lett rendesen beidomítva a ló.

2. Valamit rosszul csinálsz és ezért...

2012. dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell egyből ebből kiindulni ,hogy valamit rosszul csinálsz..... Tél van,a hideg miatt élénkebbek is,nem mozognak annyit a karámban sem,előfordulhat ,hogy a kelleténél kicsit jobban tele van,jó kedve van.
2012. dec. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lóerő-vel értek egyet, miért lenne feltétlen a lovas hibája? A legelőn is szoktak bakolgatni játékból, pedig érdekes, nem ül rajta senki. Tél van, hidegebb van, ilyenkor sokkal élénkebbek, ez természetes. Ismerek lovat aki olyan gyerekek alatt elmegy, akiknek a lábuk nem ér a nyeregszárny alá, de azért főleg terepen így amikor hidegebb van tud párat bakolgatni. Szóval úgy gondolom nem a te hibád.
2012. dec. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! :)
2012. dec. 14. 20:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi lovardánkban is sokkal bakolósabbak a lovak. Az egyik ló, tipikus suliló, ügetése, vágtája is lassú, múlkori edzéseken bakolgatott párat. Zörgött a fedeles pálya a hótól és be is fújt pár helyen. Ilyenkor jól futtasd le edzés előtt.
2012. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az én lovam csak tavasszal csinálja, mivel télen alig tudom átmozgatni
2012. dec. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha ritkán csinálja, lehet, hogy csak tele van, túl sok az energiája, azért bakolgat. Ha valamilyen feladatnál csinálja, akkor szinte biztos, hogy vagy lovaglási hiba az ok, vagy pedig fáj valamije.
2012. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!