Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért fejelt be?

Miért fejelt be?

Figyelt kérdés
Elkezdtem pár napja lovagolni egy lovat, napi 20perc futószár, utána kb még 20percet ültem rajta. Egyik nap mikor felültem nem ment semerre, és amikor előrehajtottam csak bokkolt meg bakolt... mit csinálhattam rosszul? Hogy tudom javítani ezt a problémát?
2012. dec. 22. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Legjobb orvosság a terep, akár minden nap. Ha pedig muszáj bent dolgoznotok, akkor minél változatosabb munka, lovardai alakzatok, előrehajtó segítségek gyakorlása, főleg derék-csizma összehangolása. Sarkantyút nem ajánlok, mert esetleg betompul tőle, azt inkább csak akkor ha már rájött, hogy mit is akarsz tőle pontosan. Ez a ló valószínűleg beleunt a munkába vagy ha fiatal, akkor esetleg nem szakértelemmel lovagolták be. De legtöbbet a terep használ, ott ki is tud kapcsolódni és az előrehajtás is könnyebb lesz = rájön, hogy odabent is mit kívánsz tőle.
2012. dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehetetlen a kérdésre válaszolni anélkül, hogy tudnánk milyen szinten van a ló belovagolva, hogy viselkedett előtte, stb. Valószínűleg csak rájött, hogy megteheti veled hogy ne dolgozzon. 20 perc lovaglás sokmindenre nem elég, főleg, hogy csak a lelovaglás kb. 10 perc. Lovagold le rendesen, korrekten, dolgozzon a ló. Ha semmibe veszi az előrehajtást, főleg arra koncentráljatok.
2012. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!