Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Nem bírom kikaparn...

Mit tegyek? Nem bírom kikaparni a hátsó patáit?

Figyelt kérdés
A lovam állandóan rúg amikor fel akarom venni a hátsó lábát. az a baj, hogy nem kis ló, nem tudom, csak úgy megfogni, hogy had rugdosson, úgyis egyszer abbahagyja. Ha az rúg egyet akkor az nem kellemes. Mit tegyek?

2013. jan. 1. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Én több dologra tudok gondolni.

Lehetnek olyan lovak amelyeknek nem mindegy, hogy fogod meg a lábát. Csak azt hajlandók elviselni, amit megtanítottak neki. Illetve ha szakszerűen fogod meg, akkor megrúgni sem tud szinte, és elvenni is csak nehezen tudja.

Az is lehet, hogy nem tanították meg neki. Kezd el simogatni a lábát, addig amíg nyugodtan nem tűri. Először a faránál kezd és onnan haladj lejjebb addig, amíg nyugodtan nem tűri. Aztán mindig egy kicsit feszegetni a határt. Ha simán végig lehet simítani a lábát, akkor egy kicsit meg kell emelni a lábát, majd visszarakni a földre. Mindig egy kicsit jobban meg kell emelni. Persze közben sokat kell dicsérni.

Az is lehet, hogy érte valami rossz élmény, ilyenkor meg kell győznöd, hogy benned bízhat. Ezt hasonlóan próbáld meg kezelni, mint az előzőt.

Ha eddig normális volt, és most kezdte el ezt a rossz szokását, az lehet a tél miatti mozgáshiány. Ilyenkor át kell gondolni a takarmányadagot. Illetve ilyenkor is tudnia kell ki a főnök.

2013. jan. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem alapvetően 10 éves lesz és még nem volt belovagolva. Nem foglalkoztak vele az előző gazdái. Állítólag soha nem volt még felvéve a lába és sose látta kovács se. A patái ennek ellenére kicsi csálék de rendben vannak. Köszi a tanácsot, megpróbálom.
2013. jan. 1. 20:52
 3/5 Emyke031 ***** válasza:

Szia! Nem tudom, h próbáltátok-e, h vki felveszi a mellső lábát, és akkor jöhet közben a hátsó is (a másik oldali)...

Amúgy meg mikor én vettem a lovam, neki sem nagyon takarították a patáit, és így ő is rúgott a hátuljára egy darabig, meg rángatta a kezünkben- neki azért volt, m nem volt egyensúlya így, és mindig le akarta tenni. (Egyszer a kovácsra így sikeresen rá is borult :D) Szerintem kitartás kérdése...

2013. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mst komolyan, direkt vagy hülye? Ha sose/ritkán volt felvéve a lába, akkor mi alapján várod el, hogy pöccre csinálja? Szépen ki kell rá képezni, fokozatosan, először engedje, hogy végigsimítod, aztán, hogy megofogod, közben jutalmazni ha jól csinálja stb.
2013. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Türelmes leszek.
2013. jan. 2. 10:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!