Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a mikmar...

Mi a véleményetek a mikmar zabláról?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 23:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Az egyik legrosszabb dolog, amit a lovad szájába tolhatsz.

Elég kegyetlen zabla, nem csoda, ha a legvirgoncabb lóból is kezes bárányt csinál, mert nagyon erős.

Van egy fazon, aki nagy lovasoktatónak tartja magát, egy bizonyos Kovács Ferenc (Feribácsi), aki ezen zablát csodának tartja. Pedig ez a zabla megtöri az állatot, fájdalmat okoz neki, már a puszta súlya is nagy. Ahogy néztem előszeretettel adja kezdő gyereklovasok kezébe, és utána azzal henceg, hogy milyen ügyesek az ő tanítványai.


Ha problémák vannak a lóval, nem a zablában kell keresni a megoldást, hanem először a lovasban, a lovaglási módban, a felszerelésben és csak legutoljára a zablában.

2013. jan. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Igen, én is az ő oldalán láttam, amit írt elég meggyőzőnek tűnt, meg a képek is...

[link] itt láttam,

(oktatás->csodazabla) a képen nem úgy néz ki a ló, mint akinek nagy fájdalmat okoz, a kislánynak a szár lóg, ez "bizonyított", hogy fájdalmat okoz a lónak?

2013. jan. 3. 15:06
 3/14 A kérdező kommentje:
*Nem csak tőle "hallottam" jót erről a zabláról, hogy elvileg nem okoz fájdalmat a lónak stb....Szóval most nem tudom mit higgyek.
2013. jan. 3. 15:07
 4/14 anonim ***** válasza:

Mire kell neked?

Egy mezei feszítővel is el lehet ezt érni, de a célja egy valamire való lovasembernek az, hogy egy egyszerű csikózablával szépen szárra tudja lovagolni a lovát és ne ilyen bonyolult szerkezetekkel kényszerítse a megfelelő helyzetbe.

Ez a szerkezet is amerikából származik, ahol lusták az emberek, és úgy látszik arra is sajnálják rászánni az időt, hogy rendesen belovagolják a lovukat, inkább ilyen fedő eszközöket alkalmaznak.

Az én lovam is kemény szájú, még is szépen megy egy csikózablával is.


Mindenesetre én pokolba küldeném azt, aki ezt a szerkezetet kitalálta, meg azt is, aki használja.

2013. jan. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon erős zabla, amit csak nagyon indokolt esetben szabad használni, ez esetben is nagyon finom kezű, tapasztalt lovas szükséges hozzá.

Általában díjugrató versenyeken látsz ilyet, A2 kategóriától az 160-ig, de csak problémás, rohanós, nehezen kezelhető lovakon, mert ezen a magasságon - pláne 140-160on - már nem mindegy, hogy kerülnek oda az ugrásokhoz, viszont csak versenyre teszik fel az ilyet. Egyébként is jobban hódít a kombinált hackamore, vagy a sima pelham, esetleg a pónihackamore.

Egyik ismerősöm rohanós lovát egyszer kipróbálta vele egy versenytársa, de többet ártott a zabla, mint használt, ismim inkább szánt rá fél évet, átlovagolta a lovat és ma plastic csikózablával lovagolhatod, ott ahol akarod.

Őszintén szólva otthoni munkában csak az teszi fel, aki lusta, és jobban szeret lovat gyilkolni, mint dolgozni a sikerért. A mickmar nem egy csodaszer, hanem egy kényszerítő eszköz, és aki nem hiszi el, hogy fájdalmat okoz, az egyszerűen ostoba. Nézd meg, mekkora az erőkar, milyen nagy, súlyos maga a zabla, nem beszélve az erőkarhoz csatlakoztatható orrfékjéről... szörnyű.

Azt pedig ne hidd, hogy azt a 'támaszkodást' amit a képeken látsz, valódinak lehet nevezni, mert nem. A támaszkodás képletét mindenki ismeri, a mickmar használatával csak a ló fejét 'tépik be', nyoma sincs elengedettségnek, még ütem sem kell hozzá jóformán, mert a zabla hatása olyan nagyfokú, hogy az ember a kezébe veszi a szárakat és már el is érte a ló "támaszkodását".

Egyébként, ha bizonyítékot szeretnél arra, miért kínzóeszköz ez a 'csodaszer', 'Feri bácsi' honlapján a képtárban találtam is egyet, szerinted mitől rózsaszín a ló nyála?

[link]

2013. jan. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


HA felteszek egy kérdést, miért kell rögtön írni, hogy minek az neked? Nem állt szándékomban ilyet használni, csak érdekelt, bocsi hogy kíváncsi vagyok.

2013. jan. 3. 18:34
 7/14 anonim ***** válasza:
Pont amit a feribácsi oldalán látsz a zabláról (vagyis hogy kezesbárány lett tőle a ló és a kislány lifegő szárral ellovagolja a "szépen kakasító" pacit) lehet tudni, hogy ez egy erős zabla. Alapvetően kétféle lovas létezik: aki meg akar tanulni jól lovagolni és az, aki segédeszközök használatával akarja elérni hogy a lova "szépen" menjen. Utóbbival jóérzésű, képzett lovasember képtelen egyetérteni, hiszen az egész csak látszat, nincs mögötte semmi, főleg nem tudás, tehát nem számít eredménynek, csak egy trükk. Ha leveszed róla a csodazablát ugyan olyan lesz a ló mint előtte, ha nem rosszabb.
2013. jan. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Egy sima csikózabla-vagy annak "prototípusai", gondolok itt a D, oliv vagy pálcás stb. zablákra, szerintem ezekkel is el lehet normálisan lovagolni egy lovat. Az enyémhez pl. az előző gazdája feszítőt használt, aztán én megvettem, olivval lovagolom, és nekem teljesen megfelelő. Néha nem a zablában van a hiba hanem a lovasban. Hozzáteszem, mikor először kantároztam, alig akarta bevenni a zablát, a fejét fölrántotta, és kb 5 perc kinlódás után, végre bevette a zablát.... Napjainkban pedig nem húzza fel a fejét, odateszem neki a zablát a szája elé és már szinte be is kapja, nem kell vele perceket kinlódni már :) És csodálatosan megy olivval is... :)
2013. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is megtaláltam a szóban forgó honlapot, mikor újra kezdtem a lovaglást, hááát... milyen jól tettem, hogy az ösztöneimre hallgattam! Ugyanis eljátszadoztam a gondolattal, hogyha a csávó tényleg olyan jó, akkor talán megérné felkeresni... de mikor a "csodazabla" részhez értem, felvillant a vészfény. Már akkor is, előtte is és azóta is úgy vélem, hogy állatoknál nincs semmiféle "csodaszer", amitől ripsz-ropsz megjavul a viselkedése és kezelhetőbb lesz. El is feledtem a pasit, a csodazablával sem foglalkoztam, csak most, hogy olvastam a kérdést ugrott be, hogy basszus... Simán besorolnám a zablát az állatkínzó eszközök kategóriába.
2013. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
44%
Az ellen reklámot írogató hozzászóló alapvető félreértésben van, nyilván sosem látott közelről ilyen zablát és csak tudálékosságból ír hibás dolgokat. Ez a zabla eleve nagyon !!! könnyű, anatómiailag a ló szájában elfoglalt helye szerint sokkal kevésbé kellemetlen mint egy egyszerű diótörő hatást kiváltó csikózabla. Lehet kapcsolni feszítőre is de nem kötelező. A lehetőség még nem hiba. De fordított esetben a csikózablával vészhelyzetben nem állítod meg a lovat (eset: egy traktor pótkocsi kereke robbant szét tőlünk húsz méterre, terepre lovagolva. A csikózablát használók lovai elrohantak, a tényleg hatalmas durranástól, szerencsére túlélték). A zabla kitűnő, aki meg nem hiszi az így járt. Picit gondolkozzunk, a csikózabla azért olyan amilyen mert ezt minden falusi kovács el tudta készíteni ezer éve. Nem volt aluminium, és gyári technológia. Egy modern Sprenger zabla már más eset, de nyilván a saját szabadalma szerint gyárthat és a Mikmart nem utánozhatja akkor sem ha szeretné. A Mikmarnak egy hátránya van, nem 5000 Ft -ba kerül. Az említett weboldal nyilván nem teljes körű információkkal rendelkezik, de azért van az internet hogy olvas utána. Hülyeségeket beszélni viszont nem kötelező.
2013. jún. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!