Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire való az állszij?

Mire való az állszij?

Figyelt kérdés
mi a funkcioja? kell vagy ajánljátok ?
2013. jan. 3. 00:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Leginkább az a célja, hogy stabilan, egy helyen tartsa a kantárt. Én szükségesnek tartom, mert jó ha van, de nem feltétlenül muszáj.
2013. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire gondolsz. A kis orrszíjra (orrzó), vagy a torokszíjra. Soha nem hallottam még hogy valaki állszíjnak hívná egyiket is... A kis orrszíj arra való, hogy a ló ne tátogjon, a torokszíj a kantár stabilan tartása miatt kell.
2013. jan. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
klp.hu/termek/1302 erre gondoltam mondjuk itt zablaszíjnak van írva. de én állszíj ként ismerem
2013. jan. 3. 15:02
 4/11 anonim ***** válasza:

:')

Ez nem állszíj.. a pelham zabla

2013. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Összekötését segíti.. mindjárt keresek ábrát.. bocsi csak szrakszik a gépem..
2013. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Itt is.. itt látszik: [link]
2013. jan. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

És egy kicsit bővebben: Pelham zabla [szerkesztés]

A Pelham zabla a csikózabla és a feszítőzabla kombinációja. Lehet egyenes, a zablaszár felé enyhén meghajlított, úgynevezett félhold pelham, vagy a közepén egy ívvel kialakított pelham. A zablának négy karikája van, amihez a két kantárszárat csatolunk, de gyakran a két karikát szíjjal kötjük össze. Ehhez a szíjhoz csatoljuk a szárat, így nem kell két szárral lovagolni. Két szárral viszont jobb lovagolni, mert a lovas mindig azt a szárat mozgatja meg, amelyikre szükség van. Például, ha a ló feszeng és visz, akkor a feszítőszárat, de mikor puha, akkor felsőt. Ha dupla szárakat használunk, akkor a felső kettőnek közepes erősségűnek kell lennie, míg a lenti kettő erősebb hatást gyakoroljon a ló szájára. A pelham zablát elsősorban az ugrósportban alkalmazzák, amikor a lovat annak elrohanása miatt fel kell venni.

2013. jan. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát nem tudom... én western lovakon láttam és ök állszijnak hívják. de lehet én érettem félre valamit...
2013. jan. 4. 00:20
 9/11 A kérdező kommentje:
lovasvilag.hu//zablaszij-western-hkm.html én ilyenre gondoltam. ámbár itt is zablaszijnak van írva. ezek szerint félre értettem valamit
2013. jan. 4. 00:50
 10/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Értem mire gondolsz. Nekem is úgy rémlik hogy ezt állszíjnak hívják (tehát bocs az előző válaszomért nem emlékeztem rá). Ezzel a feszítő zablákat szokták összekötni a ló álla alatt, így a zablával még erősebb hatást lehet kifejteni. Nem tudom a westernesek hogy használják, de a díjugratók így szokták.
2013. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!