Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hajlításnál, fordításnál hogy...

Hajlításnál, fordításnál hogy kell segítséget adni?

Figyelt kérdés

pl. hosszúfalon kígyóvonalat szeretnék csinálni, leírnátok pontosan hogy milyen segítségeket adtok?

mostanában egyre jobban azt érzem, hogy egyáltalán nem tudom irányítani a lovat, ilyet hogy nagykört csináljak kb. álmaimban sem jönne össze. a kört kisebbítek legutóbb még egészen ment is... egyébként előző alkalommal estem egy szépet(első esésem volt) és nem emiatt érzem magam rosszul és szorongva, hanem mert a kiskört halálfélelemmel élem/éltem meg most is...


2013. jan. 26. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudod a sarkokat kilovagolni, vagy kört lovagolni, vagyis hajlítani a lovat addig felesleges kígyóvonalazni.


A segítségek: belső szár nyit, a külső határozza meg a ló nyakának hajlítását, minél többet engedsz, annál inkább kell hogy befelé állítsa, úgy képzeld el, mintha egy bot lenne a külső szár, amit a szó szája felé tolsz. Persze csak akkor, ha a ló száron van. A csizmáid a ló testének hajlítását határozzák meg. A belső a hevederen kifelé tolja a lovat, míg a külsőt hátrébb teszed a heveder mögé, ez tartja benn a ló farát, szóval felülnézetből a ló úgy néz ki, mint egy kifli, az is segít ha ezt lovagláskor el is képzeled. A legegyszerűbb a sarkok kilovaglásával ráérezni, úgy érzed meg a legkönnyebben, hogy a belső csizmád tolja be a lovat a sarokba. Ezt az állapotot kell fenntartani kígyóvonal, illetve körök lovaglásánál is. Próbáltam egyszerűen fogalmazni, remélem tisztán érthető.


Szerintem valami nem stimmel nálatok vagy az oktatóval, vagy a lovakkal ha a kiskör halálfélelmet kelt. Egy dolog aggódni hogy nem sikerül szépre, de a halálfélelem az már más tészta...


Ha komolyan érdekel a lovaglás ajánlom A jól képzett lovas című könyvet.

2013. jan. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudom pontosan elmondani, szaaknevet sem tudok, de ha pl jobbra akarod fordítani, akkor csinàlj egy ívet jobbra, aztàn húzd magad felè. Kiskörben nem kell egyfolytàban húzni a ló fejèt, ha làtod, hogy fordul, kicsit engedsz, megint húzol. Így könnyebb lesz ès a ló is jobban èlvezi.
2013. jan. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Igazabol foleg attol felek hogy a vegen a falnak megyek azaz a lo kiugrik oldalra alolam.. Plusz attol hogy az elottem halado vezerlovas nekem jon.. Illetve en mindig azt erzem hogy a szar amivel forditom hirtelen meteres hosszusagu lesz..Regebb ota lovagolok mar, regen jobban mentek a segitsegadasok, de egy ideje eleg kodos hogy mi hogyan, most meg mar teljes a kaosz a fejemben.. En csak azt nem ertem, hogy akivel lovagolok lany ossze vissza pattogtatja a kezet es tepkedi a lo szajat, igy hogy tudja jobban iranyitani, mint en?! :(..
2013. jan. 28. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!