Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor ugrásból leérkezünk,...

Mikor ugrásból leérkezünk, pontosan mikor kell a nyeregbe visszaülni?

Figyelt kérdés
Csak mert kisebbeket már ugrottunk, és az edzőm néha azt mondja, hogy ez szép volt, néha meg azt hogy nem, de sosem mondja meg konkrétan a bajt, talán ez lesz az. Előre is köszi a válaszokat! =)

2013. jan. 27. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
én mikor hobbiból ugrattam mikor még lovagoltam, akkor ugrás után 3 vágtaugrást hagytam a lónak és utána ültem vissza.
2013. jan. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad ugrás után elöl maradni a lovon, ezzel lehetőséget adsz neki hogy bakolásszon, elvigyen. Azonnal ülj vissza, majd meglátod hogy ha több ugrás is van tegyük föl 5 szűk vágtaugrásra egymástól, akkor nem szerencsés 3 vágtával az ugrás után még könnyíteni, hanem lovagolni kell a következőre. Egyébként az segít ha mindig kifaggatod az edződet hogy miért volt jó, miért volt rossz. Az enyém alapból mondja ha elrontok valamit hogy mi volt az, és mit változtassak. Ha meg jól csinálom, megdicsér pl: jól van, jól kilovagoltad az ívet. Kérd meg hogy bővebben fejtse ki a dolgokat, nem jó ha nem árulja el.
2013. jan. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2013. jan. 27. 13:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Visszaülünk egyből, de fontos hogy nem huppanunk, hanem puhán visszaereszkedünk, folyamatosab tarjuk magunkat a térdünkkel. Pont mint könnyű ügetésnél. Azt viszont mi sem tudjuk kitalálni hogy az edződ mire mondta hogy nem volt szép, az a legtisztább ha megkérdezed tőle mit rontottál el. :)
2013. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Leérkezés közben a ló is hátraveszi magát. Ilyenkor kell neked is, a holtpont után, simulékonyan visszaereszkedni. Nem fontos egyből leülni, elég csak ráereszkedni a nyeregre, de ne maradj elöl a nyakán, vedd hátra a vállad.
2013. jan. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
egyböl ülj vissz. DE nem a kérdésedre válaszolva, még ezek is tipikus hibák: nem nyúlik a kezed(azaz amikor ugratsz nem adsz szárat a lónak, hanem a szárba kapaszkodsz)előbb álltál ki, elmaradtál(később álltál ki) akkor kell kiállni, amikor a ló is emeli a két első lábát
2013. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!