Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kell csinálni, hogy a ló...

Mit kell csinálni, hogy a ló ügessen?

Figyelt kérdés
A lábammal szorítom, de a szárral mit csinálok?
2013. febr. 2. 19:23
 1/10 A kérdező kommentje:
Lépésből ügetésre gondolok.
2013. febr. 2. 19:34
 2/10 anonim ***** válasza:
sarkalsz, a száddal jelzel, csípőddel előre tolod a lovat. Szárral semmit, ugyanúgy marad.
2013. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Dehogyis! Összeszeded a szárat is. (:
2013. febr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szárat igazítasz (nálunk: meg kell egy kicsit szorítani az öklünket, és akkor a ló tudni fogja, hogy valami segítségadás következik), üléseddel kissé megtolod, és mindezekkel egy időben impulzus szerűen megfeszíted az izmaidat a vádlidban (ezt jól idomított lónál), és ha meg nem reagál, akkor egy kicsit megbököd az oldalát.

Nálunk ezek az alapvetőek, de ahány hely, annyi fajta segítségadás. (tapasztaltam...)

2013. febr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tehát akkor egymáshoz közelítem a két kezem?


Egyik ismerősömnél van egy régi iskolaló, nemrég vették. Régebben lovagoltam (kb. 10-15 éve) most felültem rá, elkapott a nosztalgia.

Viszont sehogy sem tudtam elérni, hogy ügessen.

2013. febr. 2. 23:45
 6/10 A kérdező kommentje:
"régi iskolaló", ez hülyén hangzik és nem is jó megfogalmazás. Szóval idős iskolaló.
2013. febr. 2. 23:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy paci, aki már nagyon beleunt az unalmas lovaglásba :| én nem is szeretem az idősebb iskolalovakat emiatt.
2013. febr. 3. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem egymáshoz kell közelíteni a kezed, csak jobban összezárni az öklöd. Ezt a kis változást, pár millimétert is megérzi egy megfelelően lovagolt ló. A legegyszerűbben azt szokták mondani, hogy rövidít a szár, meghúz a derék, zár a csizma.
2013. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget!

Akkor próbálkozok majd vele,bár lehet, hogy szegény már nem érez meg ilyen apró mozdulatokat.

2013. febr. 3. 21:41
 10/10 A kérdező kommentje:

Na, sikerült! :)

Viszont kegyetlenül pattogtam, "kicsit" kijöttem a lovaglásból.

2013. febr. 7. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!