Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovat szeretnék de nem tudom...

Lovat szeretnék de nem tudom mi lenne nekem jó fajta. (? )

Figyelt kérdés
15 eves vagyok 175 cm es 65kg.Versenyszeruen szeretnek dijlovagolni es azt hiszem hogy ahhoz jobb ha sajat lovam van.A penz meg nem szamit csak talaljak jo fajtat.Kb 9 eve lovagolok egy nagyon jo lovardaban.Okos, konnyen tanulo fajtat keresek aminek a kulleme is szep.Mit ajanlotok?

2013. febr. 3. 13:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Egyedet kell nézni, nem a fajtát.
2013. febr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Kisbérit. De ha 9 éve lovagolsz egy jó lovardában, biztosan van edződ, aki szívesen segít megtalálni a neked való lovat.

Elsősorban ne fajtát keress, bár ha díjlovagolni akarsz, néhány fajta ki van lőve, mint pl. angol vagy arab telivér, shagya, angloarab.

Valami félvér lenne ideális számodra, a kisbérit azért javasoltam, mert általában könnyű kezelhetőségű, szép megjelenésű, tanulékony lovak, de találhatsz neked valót a gidránok között is, a sportlovaknál, stb.

Leginkább egy jól belovagolt, lehetőleg már néhány versenyt is megjárt, legalább 6 éves, inkább idősebb herélt vagy kanca lenne neked való.

2013. febr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%
9 éve lovagolsz, el kell tudnod dönteni milyenre van szükséged. Ehhez nem kell más segítsége, csak a te véleményed és az oktatódé. 4-5 év után már kívülről kéne fújni a hazánkban található lófajták fajtájának nevét és tulajdonságát. 9 év után jó oktatás mellett, már el kéne döntened, hogy a fajták alapján milyenre lenne szükséged.
2013. febr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

9 év lovaglás után tudnod kéne, hogy NEM fajtát keresünk, HANEM lovat. sportcélra nyilván sportlovakat, sportban jeleskedő fajtákat, de a lényeg a következő

- legyen nyugodt, tapasztalt, könnyen kezelhető

- herélt vagy kanca az ideális

- egészséges legyen, rossz szokásoktól mentes

- lehetőleg 8-10 év között, versenytapasztalattal rendelkező lovat keress.


Kérd ki az edződ véleményét/segítségét, és állatorvosi vizsgálatot, röntgent is kérjetek.

2013. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Tudom es csak gondoltam megkerdezem hogy nektek vallt e mar be valamilyen fajta ilyen celra.
2013. febr. 3. 14:47
 6/18 anonim ***** válasza:
Azért az itt többségében felsoroltakon kívül elég sokminden szükséges ahhoz, hogy eredményesen tudjon versenyezni a lóval a kérdező. Ha a pénz nem számít, igenis lehet beszélni fajtákról, attól függően, hogy meddig nem számít a pénz, mert ha tényleg végtelen a keret be lehet ruházni egy német vagy holland lóra is. Ha olcsóbb kategóriákban gondolkodsz akkor jó választás lehet egy gidrán, kisbéri, ahogy Gabka is írta, vagy magyar sportló. A lényeg, hogy mivel kezdő versenyző vagy, legyen a ló kellőképpen képzett, némi versenytapasztalattal és könnyű lovaglású. Ha rákeresel mondjuk a lovasok.hu-n a díjlovaglásban versenyeredményekkel rendelkező lovakra, látod a kínálat egy részét, bár jellemző, hogy a nagyobb kategóriás, igazán értékes lovakat nem hirdetik, mert az eredmények magukért beszélnek, és aki a szakágban jártas ismeri a lovakat.
2013. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

ő megfelelő lenne?:

[link]

2013. febr. 3. 15:14
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen szép, de attól még hogy nálatok a pénz nem számít, attól még nem kel rögtön milliókben gondolkodni. Speciel sikerült kifogni egy olyan lovat ami még csak szépnek se mondható és az árát aztán végképp nem éri meg. Valami iskolaló akit mindenki szanaszét lovagolt. Keress egy normálisat.

Annál a lónál amit te linkeltél ezerszer szebb kiállású és jobb mozgásúnak tűnik ez a ló. [link] Ez megéri az árát így képek alapján :)

2013. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

en csak ugy pl nek mutattam azt a lovat az arat nem is neztem viszont az a lo amit mutatsz nagyon szep.

Lehet hogy megnezzuk!!! :D

2013. febr. 3. 15:46
 10/18 anonim ***** válasza:
2013. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!