Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az istállófáslit/lábmelegítőt...

Az istállófáslit/lábmelegítőt mikor kell felrakni a lóra?

Figyelt kérdés
Mármint hogy milyen napszakban, vagy mindig legyen rajta ha boxban áll? Pl ha egész héten ki se megy akkor rajta lehet egész héten?
2013. febr. 3. 22:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Egész héten ki se megy? Olyan van?


Istállófáslira egészséges lábú lónál semmi szükség nincs, csak árt ha abban áll a ló. Attól függően teszik fel, hogy mi a cél: különféle krémekkel lovaglás előtt melegíteni a lábat, vagy zselével hűteni lovaglás után, esetleg a beszűrődés megszüntetésére.

Ha csupán "jószándékból" raknád fel rá, és teszem azt abban állna egész héten, felkészülhetnél arra, hogy a következő havi családi bevétel teljes egészében az orvos zsebébe fog csúszni.

2013. febr. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Egész héten benn áll? Miért? Beteg, sérült?

Istállófáslit vagy akkor teszek a lóra, ha már előre melegíteni akarom az inait (extrém ritka eset, de elképzelhető) vagy ha valami sérülés van, ami miatt használok rá valami kencét és arra fáslizok, illetve nagyon megerőltető munka után néha szoktam néhány órát, mondjuk military cross után, de ez is elég ritka, általában olyankor is csak lemosom és kész.

Díjlovasoknál többször láttam, hogy munka előtt-után felfáslizzák istállófáslival a lovat, biztosan megvan ennek is a haszna, bár én nem látok annyira bele, nem vagyok díjlovas.

2013. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
5 napot, mert rossz az idő sárba hóba nem fogják ki engedni. De nem is ezen van a hangsúly.. A 2 hátsó lába nagyon vastag nem szokott neki ilyen lenni azt ajánlották tegyek rá ilyet de nem tudom mikor/hogy legyen rajta erre még mindig nem kaptam választ, amúgy nem beteg csak a lábai rosszak mert már idős és versenyzett sokat díjugratásban 130-ig és eléggé el van nyűve a lába...
2013. febr. 4. 15:15
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor munka után rátegyem? vagy előtte? mennyi időt? odakint elég sár van tiszta sár lesz a melegítő ha utána kell...
2013. febr. 4. 15:17
 5/15 anonim ***** válasza:
Őőő sose? xDD minek kell z? Ez hülyeség ráadásul a ló vérkeringésének nem is használ. Ha nem mozog, meg még valami szorítja is a lábat ha nem is számottevően de szorítja és egy egész heti állás után már igen csúnya következményei lesznek előbb utóbb. Nem kell rá. Ez gazdagéknak találtákki, hogy már mindent a lovukra kell rakni. Másrészt a meleg amúgy se a jó vérnek. Kitágulnak az erek és amúgy is gyulladás fog keletkezni.
2013. febr. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
de vastag a lába... nemtudom erre jó lenne-e, vagy inkább hűtsem-e, amíg nem volt ilyen hideg lovaglás után általában lemostam neki slaggal, de ilyenkor nem szoktam mínusz fokokban, majd akkor nyáron folytatom, de ígyis vastag a lába eléggé...
2013. febr. 4. 16:13
 7/15 anonim ***** válasza:

Mindig vastag, vagy időnként még annál is vastagabb - vagyis beszűrődik?


Ha beszűrődik, annak a mozgás tesz a legjobbat és a legrosszabbat az, ha boxban áll. Meg tudod figyelni, hogy ha reggelre beszűrődik, kb. fél óra futószárazás (többnyire lépés) után lemegy róla. A rugalmas istállófásli is ilyesmi célt szolgál, mint a mozgás, mert nem engedni a lábvégekben pangani a vért. Én úgy tudom este szokták feltenni mikor bejön a ló a boxba és rajta van amíg reggel ki nem megy - merthogy ez így normális, az pedig nem normális hogy 5 napig boxban van a ló.


A legjobb lenne kikérni egy lóhoz értő állatorvos véleményét, de nagyon-nagyon fontos, hogy menyit mozog a ló. Az, hogy sár vagy hó van nem lehet ok arra, hogy a boxban maradjon. Megkérdezhetem, hogy a ló a tiéd, vagy csak kíváncsi vagy mit lehetne érte tenni?

2013. febr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja és még valami: mielőtt a fáslit felteszed le kell mosnod a lábát, ha mással nem, hát szivaccsal. Sáros lábra még véletlenül se rakd fel.


A másik a felrakás módja: jó lenne megkérned valakit, aki rendszeresen fásliz, mert ha túl laza lesz nincs hatása, ha túl szoros akkor pedig még jobban tönkrevágod a lábait. Én azt mondom, hogy mozgás-mozgás-mozgás, kíméletes munka, a lábait már semmilyen fásli nem fogja visszahozni a sírból.

2013. febr. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na hat latom nem erted esos saros havas idoben nem fogjak oket kiengedni a szabadba mert nyakig merul a sarban, en hetvegen mozgatom ha jobb az ido, mert nem szeretnem mindenaron kivinni azert h megseruljon a laba peldaul es tobb honapot kelljen pihentetni!! Egyebkent nem csak telen ilyen a laba hanem nyaron is es egesz nap kint van.. De elegge elcsesztek a labat szegenyemnek, igen sajat lovam
2013. febr. 5. 07:10
 10/15 anonim ***** válasza:

Drága, te nem érted, attól, hogy eső meg sár van, a lónak igenis ki kell mennie! Egyébként sokkal nagyobb eséllyel sérül le, ha csak hétvégén megy ki, mint ha minden nap legalább 1-2 órát kinn lehet, akár a legnagyobb sárban is.

Amúgy meg ha a saját lovad, miért nem viszed ki te?

2013. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!