Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Gumis kengyelről vélemények?...

Gumis kengyelről vélemények? Képpel!

Figyelt kérdés
mennyivel jobb mint az átlagos kengyel? tényleg jobb a térdnek? én eléggé térdfájós vagyok... inkább terepre, túrákra járok, arra használnám. szerintetek?

#biztonsági kengyel #gumis kengyel
2013. febr. 9. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon szkeptikus vagyok. Nem hinném, hogy a sokkal nagyobb mozgás - még ha talán valamelyest puhább is - olyan sokat használna a térdednek, ráadásul (megint csak privát vélemény) lehet, hogy jobb a térdnek, de rosszabb a bokának.

Másrészt még az is eszembe jutott, hogy talán nem is olyan biztonságos, hiszen a gumi könnyebben szakadhat... Ezen okok miatt még csak ki sem próbáltam, számomra nem tűnik érdekesnek, de tapasztalatom nincs róla, szóval lehet, hogy lesznek akik megcáfolnak, mert használják és bevált.

2013. febr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen típusról van szó? Gumibetétes? Ferde? vagy biztonsági?
2013. febr. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

elnézést a kép lemaradt!

[link]

róla lenne szó...

2013. febr. 9. 20:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Még sosem láttam ilyet használatban.


Ha ez a gumi nyúlik, elképzelhető, hogy kevésbé fáj majd tőle a térded, mindenesetre furcsa érzés lehet, ahogy lenyomódik...ez nem mozdítja el a térdet helyéről?

Másrészről jó lenne tudni, hogy mennyire szakadós... mert látom az árát megkérik rendesen, még 15 ezer is elég szép ár egy pár kengyelért, na de 50? Én maximum egy használtra ruháznék be...

2013. febr. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez egy egyszerű biztonsági kengyel, lovagoltam már ilyenben, érzésre ugyanolyan mint a sima kengyel, csak itt a gumi erős nyomás hatásra kioldódik, lejön, így ha leesel nem fog beleszorulni a lábad.

Semmilyen térd-kímélő meg egyéb dolgokhoz nincs köze.

2013. febr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én pont ezt a kengyelt használom. Ismerőstől kaptam, ő több, mint 4-5 éve vette, most nálam van, és hetente többször is használom, nagyon jó állapotban is van (előtte is volt használatban).

Bár szerintem nem szép, mert otromba, meg kifejezetten nem érezni, hogy más a térdnek, de ugye az apróbb mozdulatokat így nem lehet érezni.

Szerintem egy jó kengyel, bár magamtól nem adnék ilyen sok pénzt érte.

2013. febr. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt a kengyelt ne úgy képzeld el, hogy rugózik alattad, vagy hogy nyúlik, meg akármi. a guminak pusztán annyi a szerepe, hogy nagy nyomás hatására úgymond megtörik alattad a kengyel, mert enged a gumi és nem szorul be a lábad. De ez a gumi merev, abszolút nem rugózik vagy nyúlik.

Ugyanolyan ebben lovagolni, mint műanyag vagy fémkengyelben, csak ha leesel, biztos nem szorul be a lábad.

2013. febr. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint ez nem az a gumis kengyel, ahol kioldódik a gumi! A gumis biztonsági kengyel ez:

[link]

Erről egyébként azt hallottam, hogy egy idő után ha kell, ha nem kioldódik, így komolyan balesetveszélyes, hiszen vészhelyzetben sem tud a lovas rendesen betámasztani a kengyelbe, mert az kinyílik.

Amit a kérdező is linkelt lehet, hogy szintén biztonságis, de erre elvileg azt mondják, hogy tehermentesíti a térdet, mert rugózik. Nos én abban sem vagyok biztos, hogy ez jót tesz az ülésnek, vagy hogy akkor jó helyen marad a láb.... Nem tudom, lehet, hogy jó, távlovasoknál már láttam ilyet, de azt is hallottam, hogy amennyire kíméli a térdet, úgy terheli mozgása miatt a bokát.

2013. febr. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pedig elvileg nyúlik, de nem oldódik ki. Az más fajta, amit Gabka linkelt. Itt írják, hogy rugalmas: [link]

Szerintem attól biztonsági, hogy el tud fordulni a kengyel talpa a szárától más irányba is... aztán lehet, hogy ennek is annyi értelme van, mint a lovas légzsáknak...

2013. febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
Én lovagoltam ilyenben. És imádom. Ha szétszednéd a gumit akkor láncot találnál alatta. úgyhogy olyan gyorsan nem jön széjjel. A talpad alá fordul, úgyhogy ha lenyomod a sarkad nem csak a kengyel éle van a talpad alatt. Egy kicsit elsőnek lehet, hogy fura érzés pont azért mert teljes felületével van a talpad alatt. Nekem kicsit olyan volt, mintha nem nyomnám le a sarkam. Szerintem kényelmes. Én is ilyet szeretnék.
2013. febr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!