Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 15-16 éves érdemes még megvenni?

15-16 éves érdemes még megvenni?

Figyelt kérdés

Nagyon beleszerettem egy lóba, amit immár 1 éve lovagolok rendszeresen. 18-adik szülinapomra őt kértem ami még 1 év. Dee nemrég tudtam meg, hogy valójában már 16 éves lesz. Mentem vele B1-ben is többször is, 2. illetve 1. helyet vittünk el. Általában viszont terepre járunk és ott olyan mint egy golyó. Nagyon jó a kondija, sokáig bírja, de nagyon nyugodt és jóindulatú. Viszont félek, mert azt szokták mondani, hogy 18 év fele jönnek elő a bajok egy lónál. De ismertem lovat akivel 25 évesen is B2-ben indultak és a ló nagyon patent állapotban volt. Kicsit aggódok, hogy mégsem kellene megvenni már.

Egyébként, ha megvenném akkor ugye le kell tennem a versenyzésről, de ez nem baj, hiszen terepre járni számomra és a lónak is mindennél több örömöt jelent.

Egyébként egy kanca, magyar sportpaccról van szó.



2013. febr. 11. 20:12
 1/6 A kérdező kommentje:

Egyébként még szóba jöhet egy shagya arab ló is, mert ő is nagyon jó fej. És vele a távlovaglást is el lehetne kezdeni, ami mindig is foglalkoztatott, és ő 6 éves most.

De ez a ló mindennél többet jelent, csak félek az öregségétől.

2013. febr. 11. 20:15
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha fiatal vagy, érdekel a sportolás szerintem jobb lenne egy fiatalabb lovat választani, mert egy 16 éves lónál nagyon lutri, hogy meddig lesz még terhelhető, főleg, ha lovasiskolában, kezdő lovasok alatt is dolgozott. Még ha csak könnyű munkát is végezne nálad, de teszem azt egy év múlva lerokkan, mihez kezdesz? Megengedhettek két lovat magatoknak, amiből az egyik nem lovagolható?
2013. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a fiatalabbat válaszd, mert akkor is tudsz néha lovazni egyet a másikkal, de igaza van Wintesunset-nek. ): (:
2013. febr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha jól volt tartva, és ezt biztosan tudod, illetve állatorvos látta, és tényleg olyan nagy a szerelem, akkor érdemes meggondolni :)

Nálunk elég öreg lovak vannak, a legfiatalabb 13 éves, a legidősebb 25, bár rajta tényleg látszik, már inkább nyúgdíjas, mint dolgozó, de pl a 19 évesről meg nem lehet mondani, hogy annyi...

2013. febr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Először róla is azt mondta ismerődöm, hogy 10 vagy annyi sincs. Erre most mondják, hogy 16 lesz. Hát nem lovagolták sose kezdők. Egyszer volt csikósok kezében, de tőlük vették meg és most egy magán tanyán van. Nagyon jó kondija van.
2013. febr. 12. 16:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes gondolkodni rajta, ha csak terepre jársz vele, akkor mindenképp, de a versenyzés nem ajánlott vele túl sokáig semmiképp. Illetve vigyázz a lábaira, lehet, hogy szeret menni, de ha kicsit is kattog, ne hagyd neki - az ízületei bánhatják. 20-22 éves koráig terepen biztosan tud menni, ha jól van tartva.
2013. febr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!