Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovakat hogyan tanítják be...

A lovakat hogyan tanítják be hagyományőrző lónak?

Figyelt kérdés

Miket csinálnak hogy ne ijedjen meg a kardcsapásoktól, egyáltalán hogyan képzik.

Nem pont csatalóra gondolok.

A középkor érdekelne konkrétan.



2013. febr. 13. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás. Minden csak megszokás kérdése. Nem sok választásuk volt sem a lovaknak sem a lovasoknak, ha túl akartak élni egy-egy összecsapást vagy csatát akkor tökéletesen bízniuk kellett egymásban és együttműködniük.
2013. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én a mostani hagyományőrzésre gondolok, a mai világban hogyan képzik erre a lovat.
2013. febr. 13. 22:14
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy ördöngősség ez, egyszerűen hozzászoktatják a lovat ugyanúgy mint belovaglásnál a nyereghez vagy a lovas súlyához. A ló nem hülye, gyorsan rájön hogy a csattanásoknak csak a hangja nagy, fájdalmat nem fog érezni. Például a lovak (főleg a ridegben/félridegben tartottak) nem félnek a mennydörgésektől sem, mert történik semmi bajuk tőle.
2013. febr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*...mert NEM történik semmi bajuk tőle. - bocsi, itt kimaradt a 'nem'
2013. febr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 17. 15:03
 6/12 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=59Xr..


Egy ilyesmi harcra gondoltam, vagy bármi másra.

Én szintén ezt az ipart űzöm, van lovam is, de még csikó, ezért az otthoni kiképzés menetére gondoltam, tudtok-e adni tanácsokat, hogy későbbiekben, ha lesz rá alkalmam, kivihessem ilyen rendezvényre, legalább látványosságnak, és a középkori élet még inkább hitelessé tételéhez.

Ehhez viszont meg kell szoknia a hangokat, és az ottani számára furán öltözött, nagy fegyverekkel teli embereket.

Eddig ott tartok hogy az ostor hangjához szoktatom, eddig nagyon eredményesen.

2013. máj. 27. 20:43
 7/12 anonim ***** válasza:
Íjat,kardot egyéb fegyvereket mutasd meg neki. Íjászkodj/ csapkodj a földön karddal mellette az elején csak keveset és óvatosan nehogy megijedjen. Lovaglás közben botokkal ágakkal hadonássz a feje fölött természetesen a kezdetben ez is nagyon óvatosan. Mondanom sem kell hogy lovaglás közben az eszközökkel amikkel hozzászoktatjuk a "harchoz" nem fenyítjük a lovat. És ha a botos hadonászást megszokta(ez nem egy rövid folyamat, főleg egy ijedősebb lónál) akkor lehet íjat, kardot fogni és elkezdeni az edzést.
2013. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Ezeket egyenlőre csak földön fogom ezeket csinálni mert még csikó, és hozzászoktatni az ottani zajokhoz. Majd ha be lesz lovagolva, akkor fogom háton hozzászoktatni fokozatosan a tárgyakhoz, és a csapkodáshoz.

Egyenlőre az ostor kezdetnek megteszi.

Ő eleinte furcsán néz a hosszúkás tárgyakra, komolyan mondom, a nevetés tör ki rajtam ahogyan figyelte az ostort is:) Aztán már csak a fejét emelgette az ostor hangjára, mostanra pedig képes elbóbiskolni is.

2013. máj. 27. 21:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó ha már nem is foglalkozik vele hogy csinálod ezt kell elérni a többi tárggyal is.

egyik kedvenc videóm: http://www.youtube.com/watch?v=-ACm_GI7r5M&list=UUkRHZdPFBfb..

2013. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Láttam már, nagyon komoly :)
2013. máj. 27. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!