Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy lehetne venni (majd! )...

Hogy lehetne venni (majd! ) egy pintó lovat m. o. -on? Vagy nem érdemes inkább kint? És betanítottat? Lehet egy lovon western es angol stílusban is lovagolni? A musztáng vagy a pintó az elórhetőbb/olcsóbb/jobb?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem te inkább a paint horse-ra gondolsz, ami még mindig elérhetőbb mondjuk, mint a musztáng... lehetni épp lehet, de nem tanácsos, ugyanis merőben más a testsúly, máshogy ültet egy western és egy angol nyereg, ráadásul teljesen mások a segítségek is - egyfelől összezavarod vele a lovat, másfelől ha valami csoda folytán mégse, akkor sem lesz igazán eredményes semmiben sem, sőt. Egy ló, egy stílus, ha váltani akarsz, akkor a lovat át kell képezni, ami nem is olcsó, és nem is könnyű. Esetleg még ajánlom figyelmedbe a quarter-t, ők is tipikus western lovak.

Hogy MO-n lehet-e MAJD venni ilyen-olyan lovat? Ezt előre sose lehet tudni.

[link] - találni mindenesetre pintot, paintet, quartert. Musztángot szerintem nagyon húzós lesz beszerezni, és elhozatni MO-ra...

2013. febr. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pintot gond nélkül lehet vásárolni, mivel minden foltos ló pinto. A western fajta, amire te gondolsz, a paint is megvásárolható Magyarországon, de sajnos elég kevés van belőlük, és még kevesebb az eladó példány. Az árukat is megkérik. Vad musztángot nem lehet importálni, csak olyat, aminek ismert a származása és háziasított - az pedig már nem az a musztáng, ami az emberek képzeletében él, ráadásul a szállítás költségei nagyon magasak.


Ahogy az első is írta, egy ló egy stílus, nem célszerű váltogatni, főleg, hogy az égvilágon semmi értelme nincsen. Ha western fajában gondolkodsz, akkor westernben lovagold, mert úgy hozza azt a többletet, amiért a fajtát kitenyésztették.

2013. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia mon sose tiszta veru a paint... Szlovakiaban van asszem a rc ranch onnan tudsz szerezni.... Sztem ne leyen musztang mer 1 amcsibol eleve nem olcso haza szallitan + az arat is ki kell fizetni... Sztam.nenrne meg ill szentesen van asszem az ic ranch onnan quartert tudsz szerezni es ok nagyon jol kikepezik a lovakat.... Ja es a quarter es a paint horse kozott annyi kulonbseg van h az egyik foltos a masik nem....
2013. febr. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tudom mi a különbség, nekem pont hogy foltos kellene, és hallottam szentesi ranchről...
2013. febr. 17. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha tudod mi a különbség akkor azt is tudod, hogy pintot kapsz minden harmadik kupecnél, paintet meg elvétve, akkor sem egymillió alatt.
2013. febr. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor mégsem tudom, elmondod? És hogy melyiket mire hasznaljak, memnyibe kerul.,,
2013. febr. 17. 16:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Már írta fentebb, a pinto az bármelyik foltos ló, a painthorse viszont egy westernre tenyésztett fajta, aminek, főleg, mert itt nincs nagy hagyománya, bűn drága. Nyilván itt most leginkább arról van szó, hogy mire kell neked a ló, ha nem akarsz komoly szinten versenyezni vele, akkor simán western stílusra közel bármelyik ló megtanítható - na persze azért érdemes erre alkalmasabb fajtát, vagy legalábbis egyedet választani... Én személy szerint hobbilóra nem adnék ki 1-1,5 milliót (paint, a musztáng meg még több, mivel azt Amerikából be is kell hozni...)
2013. febr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
"Az Amerikai foltos ló, más néven a pinto vagy paint a quarter lovak jegyeit hordozza, ezért gyakran együtt említik őket. " ~ Wikipédia/pinto
2013. febr. 18. 20:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy "amerikai foltos ló" nem létezik. A paint egy fajta, a pinto alapvetően egy típus (ami kimerül a foltokban). Szűkebb értelemben véve a pinto is lehet fajta, mivel van egyesületük az Államokban, de oda is gyakorlatilag bármilyen foltos lovat lehet regisztrálni. Nem szabad mindent elhinni, még azt sem, ami a Wikipédián írnak.
2013. febr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kedvenc lovamat angolban és westernben is lovagolják.... Díjlovaglásban szinte mindig helyezettek vagyunk :) Westernben pedig a gazdija jár vele terepre és néha a pályán is "idomítja" ^^`
2013. febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!