Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam felvonuláshoz?...

Hogy szoktassam felvonuláshoz? Honnan tudjam, hogy nyugodt lesz március 15-én?

Figyelt kérdés
A lovam még sose volt felvonuláson és izgulok, hogy nyugodt lesz -e a városban. Már voltunk bent vele és akkor az összes ló közül ő volt a legnyugodtabb , de egy felvonulás ahol dob, meg trombita, meg zene, meg sok ló van az azért mégis csak más.

2013. febr. 21. 16:52
 1/5 Emyke031 ***** válasza:
Esetleg próbáljatok otthon gyakorolni vele, mármint a zajkeltésre, sok szines, mozgó dologra gondolok(pl. zászlók).
2013. febr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Otthon szuperül lehet gyakorolni, tesztelni a lovat, csak oda kell vinni autó/traktor/fűnyíró/fólia/duda/akármi mellé, ami kellően zajos és ijesztő. Ha jól iskolázott a lovad még ha feszült lesz sem lesz vele probléma.
2013. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amit előttem írtak, az jó, a másik, amit érdemes csinálni, hogy következetesen, minden nap mozgasd le - 14.-én is például, nem kell "rápihennie" a dologra. Ha egy ló tele van kicsit is, akkor sokkal hamarabb kezdi el lereagálni az őt érő ingereket, sokszor túlzó reakciókat adva ezekre... Persze a szoktatás a másik, ami nem elhanyagolható, ha nem életében először lát valamit, akkor azt már szinte ismerősként üdvözölheti, míg amit még soha nem látott, az lehet számára lóevő fenevad. :)
2013. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt tenném még hozzá, hogy ha a többi ló halál nyugodt, akkor még egy számára ijesztő dolgot se biztos, hogy túlreagál, látván, hogy a többiek szerint az nem érdemel figyelmet.
2013. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom! Hat hogy erted hogy rendesen istallozott! Ridegtartott, csomo loval egyutt. Eddig csak versenyen volt es mindig terepen. Hat majd megprobalok zajt kelteni xd
2013. febr. 21. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!