Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek. Ez jó?

Szerintetek. Ez jó?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm és díjlovas nyeregben ugranak 1.20 centiket... úgy hogy ugrónyereg méretre van húzva a kengyele és lelóg a lába... de azért kérdezem... ti mit gondoltok a lovaglásáról? csak azért hogy adhassak neki egy-két tanácsot! :)


[link]


[link]


2013. febr. 25. 17:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Díjlovas nyereg a megfelelő ülést segíti, ha rövidebbre veszi a kengyelét, akkor ez a stabilitás romlik, mert nem lesz megfelelő a comb és térdtámasz. Lehet vele ugrani, de nem a legszerencsésebb eset. Érdemes egy univerzális nyeregre beruházni inkább.
2013. febr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen... hát tudom..
2013. febr. 25. 18:06
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugróedzésél a lóra illik ínvédőt, bokavédőt tenni egyébként, ugyanis ha megüti magát, az igencsak kellemetlen lesz. A díjlovas nyereg átmeneti megoldásnak elmegy, kisebb akadályokon, az 120-at már nem ezzel célszerű gyakorolni, hanem egy könnyebb, a könnyítést is segítő ugrónyereggel, d minimum gy univerzálissal.
2013. febr. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A lábszárát és lábfejét úgy ahogy van rosszul tartja, nem tudom, hogy a díjlovas nyereg miatt-e, mert abban még nem próbáltam.:)
2013. febr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
lehet h nem kéne ugrálni, az első képen nem tűnik túl stabilnak a lovas :S
2013. febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem csak az elsőn, a másodikon se. Nem tudom mikori képek, gondolom azóta fejlődött és úgy urgik 120-at. Látom a képen van edző (vagyis gondolom edző), így ugrasson, majd fejlődik.
2013. febr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

A képen nem hogy 120 centis, de még 80 sincs az akadály. Abszolút semmi gond azzal, ha díjlovas nyereggel ugorja. Nekem sikerült már military cross-ot is abszolválnom díjlovaglónyeregben, mert otthon maradt a másik.... Igaz, csak amatőrben. Csillagos akadályoknak azért nem mentem volna neki úgy. :-)

Valószínűleg jobb volna, ha ugrónyeregben ugrana, de amíg ilyen pici magasságokon mennek, nem gáz annyira.

Egy tanács: ha díjlovas nyeregben ugrik, ne vegye vissza a kengyelt úgy, mintha ugró lenne, mert akkor teljesen el fog menni az ülése. Ha jól együtt tud mozdulni a lóval, 120-ig nyugiban ugorhat hosszabb kengyellel is, nem fog semmi kárt okozni. Rosszabb, ha olyan kengyelt csatol, ami a nyereg fajtájából adódóan problémás.

2013. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Eloszor is.A dijlovi nyereg nem ugratasra van hanem dijlovaglasra.


Tanacsok:

1.Vegye kilyebb a labat a kengyelbol.


En ennyit vettem eszre!

2013. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Valletta ***** válasza:

Díjlovas nyeregből is van több típus, nem mindnek van az a tipikusan nagyon hosszú, függőleges nyeregszárnya, van, amelyiknek kicsit előrébb nyúlik és a térdtámasztól is függ, hogy milyen kengyelhosszt enged meg. Ha lelóg a térde az nyilván nagyon gáz, de ha jól beállított kengyellel is kellően ki tud könnyíteni - márpedig kis ugráshoz szerintem ki tud - hát ugorjon, ha ahhoz van kedve, nem árt vele senkinek.


Én annyira nem értek az ugratáshoz, de azt látom, hogy a nyereghez rövid a kengyel, szerintem nyugodtan engedhetné hosszabbra is, legalább lenne értelme a térdtámasznak.

2013. febr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát itt épp nem 120 de azóta akkorákat ugranak. És szerintem se túl stabil... Le is szokott gyakran esni. A lászárak nem szarítják a lovat és a lábfej tövig a kengyelben
2013. febr. 26. 07:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!