Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy magyal félvér lovam 2...

Babszi04 kérdése:

Van egy magyal félvér lovam 2 éve van nálam nem tudom hogy ezelőtt volt e csikója . Már egy hete kivan tőgyelve, a "gyöngyszem" is kint van már egy ideje, de még csikó nincs Minden nap mozgatva van. Mennyire húzhatja még el az ellést?

Figyelt kérdés

Azért is félek hisz ismerősünk lovai is elhúzta az ellést és sajnos elpusztult viszont a csikót most cumiztatják.

És én Félek ettől az egésztől remélem nem lesz semmi baj


2013. márc. 10. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha 2 éve nálad van, akkor gondolom tudod, hogy mikor fedeztetted, ebből pedig elég jól kiszámolható az ellés időpontja. A csődör csikókat tovább hordják, nekem 3 héttel hordta tovább és semmi baja nem lett, kb 3 hét telt el azután is, hogy már volt teje.
2013. márc. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igen tudom pont hétfőhöz 11 hónapra lett fedeztetve:)
2013. márc. 10. 18:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van egy MF kancám és már 4 csikót ellett mióta nálam van. Az összeset 12. hónapra ellette(3 kanca, 1 mén csikó, komplikáció nélkül zajlott minden ellése, szóval ne ess kétségbe, de azért legyél felkészült, nehogy tényleg baj legyen! ( értem ezt úgy, hogy jelezd állatorvosnak a közelgő ellést, hogyha bármi baj van, akkor ki tudd hívni.)
2013. márc. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
12 hónapig szokták hordani őket, a csődöröket gyakran kicsivel tovább (1-3 hét is akár). Ne pánikolj még, csak legyél felkészült. Illetve arra számíts, hogy a lovak sokszor este/hajnalban ellenek (ennek gyakorlati oka volt, amíg vadon éltek), úgyhogy jó lesz, ha valaki a 12. hónapban esténként legalább 1-2× ránéz majd (nyilván nem felváltva kell virrasztani mellette, persze, csak ha pl. lovardában van, és van éjjeli őr, vagy ott lakik a lovász, bármi...)
2013. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy átlagos ló 11 hónapig vemhes. Mindenhol írják. De belefér plusz-mínusz pár hét. A 12 hónap, amit fentebb említettem a lovamnál, az már szerintem azért extrém eset, de előfordul.(vagy lehet, hogy van egy szamár az ősei között-a :D /szamaraknál jellemző a 12 hónap vemhesség/ )
2013. márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*- -a :)
2013. márc. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk mióta itt lovazok, eddig 4 ló volt vemhes, mind 12 hónapig hordta a csikót, majdhogynem egyszerre is ellettek (1-8 nap eltérés volt). :)
2013. márc. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
bocsánat a számot félre írtam:( köszönöm a válaszokat
2013. márc. 10. 18:25
 9/13 A kérdező kommentje:
És éjszakánként 2 óránként rá van nézve:)
2013. márc. 10. 18:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Figyeld a frontot, mert nekik is befolyásolja az ellést! Éjszaka csak diszkréten nézegesd, ők nem igazán szeretik, ha jelen vagyunk az ellésnél. Én úgy tudom, hogy viaszcsepptől számítva 1-maximum 2 héten belül megvan. Abrakról gondoskodj a lónak, az legalább annyira fontos, mint a mozgás, hogy ki tudja lökni magából. Innentől kezdve, ha van elég helye hemperegni, akkor reméljük nem lesz gond :)
2013. márc. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!