Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tehetek ha a lovamnak...

Mit tehetek ha a lovamnak kaszáló mozgása van?

Figyelt kérdés
A lovam furioso és közel 180 cm magas. Eléggé lomha állat és ez a lábtechnika még ront a kinézeten. Mit tehetek ellene? Mivel lehetne javítani ezt a hanyagságot?

2013. márc. 14. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de valaki megtudja nekem mondani, mi az a kaszáló mozgás?
2013. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Valletta ***** válasza:

Amikor a ló nem egyenes vonalon mozdítja előre a lábát, hanem kifelé-előre, oldalra leír vele egy félkört.

Tudtommal ez nem hanyagság, hanem egy olyan sajátosság, ami öröklődik is, és nem hallottam még semmiről, ami változtatna rajta. De hátha lesz valaki, aki rám cáfol.

2013. márc. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...Néztem videókat Furiosókról és azoknak nem igazán volt ilyen mozgása. Neki elég durva. És nagyon csúnya. Pedig amúgy tehetséges lenne, de ez annyira visszaveszi őt, hogy hihetetlen. Olyanra is gondoltam, hogy sokat fogok cavalettizni. Pl ilyen dőlt cavalettin. Hogy az elsőnek a jobb vége van megemelve a másodiknak a bal vége. És így a közepe felé fog törekedni. Ez segíthet? Mert más ötletem igazából nincs. De nem hiszem, hogy egy ló csak így képes menni és nem tudja a lábait egyenesen rakni. :S
2013. márc. 15. 10:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez örökletes dolog, például az ügetőknél is nagoyn jellemző, hogy kifelé lépnek a hátsójukkal, náluk ez funkcionális:

Hogy nagyobb tolóerőt fejtsenek ki, nem, hogy az elülső patanyomba lépnek, de messze megelőzik az elülső lábat, ezt csak úgy tehetik meg, hogy kifelé-előre lépnek. Mivel ezt a faralakulást örökítik is, ezért mára eléggé népszerűtlenné váltak az ügető félvérek.

Más fajtákon belül elég ritka, hogy ez megjelenne, bár ha pl. volt ügető a felmenők közt, akkor az is visszaüthet. Illetve ismerek olyat, aki amatőr gyorsasági versenyekre tenyészt nóniuszokat, na azoknak is elég érdekes volt a lábsorrendjük vágtánál már... Igaz, az lehet azért, mert ő maga be is törte az egyedeket, egészen "egyedi" módon, nem, hogy kiképzési skála, de szerintem sok más, a ló számára hasznos dolog se volt ott köszönőviszonyban se velük.

2013. márc. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ja igen, kihagytam. Sok átmenettel, sok kézváltással lovagolj, ha megállást csinálsz, igazítsd a lábait mindig egymás mellé. Időnként lehet kis hátralépés.

Az átmenetek, kézváltások mellé ajánlott a cavaletti is, először csak földről, majd kicsit emelve (5-10 centi), megfelelő távolságokban az adott jármódhoz persze. Próbálj vele oldaljárásokat, tolódásokat, keresztlépéseket, eleje, hátulja körüli fordulatokat is.

2013. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!