Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy néz ki pontosan a nyírrot...

Hogy néz ki pontosan a nyírrothadás?

Figyelt kérdés
tudnátok esetleg képeket is küldeni? Gúgli barátommal már "beszéltem" de nem találtam igazán jó képet.

2013. márc. 19. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hátulról így:

[link]


A nyír így (ez még egy jobb eset):

[link]


Rosszabb esetben így:

[link]


De ezt az egészet az ember nem is annyira látja, érzed a szagát pata kaparáskor, és ha megnyomkodod az ujjaddal érzed hogy puha, a patakaparót pedig bele tudod nyomni a nyírjába elég mélyen (nem szabad erősen, nehogy fájdalmat okozz, ha elhúzza a lábát gáz van).


Egyébként írd be google-be hogy thrush hoof, a thrush a nyír rohadás neve angolul, a hoof a patáé. Sokkal több találatot kidob mint a magyar (főleg hogy az nem nagyon dob ki semmit).

2013. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én lovambak is van :( Képet nem tudok küldeni. De a nyírrothadás az, amikor a ló túl sokat áll az ürülékében. Vagyis a patája belső részében (az érzékeny rész vagyis a nyír) rothad a bőr. Nem lehet szép látvány.
2013. márc. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm, még majd ránézek akkor az angolra is.

Nem vészes neki, szaga nem volt, vagy legalábbis nem éreztem. Naponta van trágyázva, ápolva, így oka nem annyira volt neki, de sajnos így is kialakult :(

2013. márc. 19. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Használj rá SBC pasztát, nekem nagyon bevált! Én úgy tudom csak állatorvos írhatja ki, de van aki azt állítja hogy be tudott szerezni máshogy is. Mindenesetre ha kérsz az állatorvosodtól biztos ad. Emellett ha a kovácsot megkéred hogy jól vágja ki neki ott ahogy rohad, az is segít!
2013. márc. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Valletta ***** válasza:
A kérdéses részt a kováccsal szedesd ki és használj rá tetszőleges szárító, fertőtlenítő hatású szert. Viszont addig nincs szó nyírrothadásról, amíg nincsen váladék és nincs szag, ugyanis ezek a tünetek.
2013. márc. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a helyzetben vagyok.Úgy néz ki, hogy a nyírbarázdánál fekete, puha a felület, illetve a szaru feloldódása jellemzi.Még nagyon büdös, szinte gyomorforgató szaga is van.

Kezelése viszonylag egyszerű. A belső nyírbarázdát a patakaparóra tekert vattával ki kell tisztítani. Ilyenkor jó mélyen kell nyúlni a résbe, de óvatosan, ez már egy érzékeny terület. 3%-os Hyperol-oldattal, majd jóddal, vagy Betadinnal, átmossuk. Utána SBC pasztát és vattát kell beletömni. Ezt elég naponta egyszer lekezelni, ha a vatta nem esik ki.

2013. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!