Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik lovardáról mit tudtok?...

Melyik lovardáról mit tudtok? (lent)

Figyelt kérdés
Több éve lovagolok de szeretnék egy közelebbi lovardába járni mert ahova most járok azt szeretem de nagyon messze van és az anyagiak miatt jobb lenne egy közelebbi lovarda... Ezért szeretném meg kérdezni hogy mit tudtok az Arany patkó lovardáról, a Hunkadombi lovasklubról és a Pasaréti Honvéd Lovardáról?

2013. márc. 20. 20:22
1 2
 1/12 Pivekla ***** válasza:

A Pasaréti Honvéd Lovardában évekkel ezelőtt voltam egy alkalommal, egy nyílt napon, azóta biztosan nagyon sok minden változott, akkor még állásban volt sok ló.

Korrekt sportlovardának néz ki, sok versenyzőjük van, ott talán még lovagolni is tanítanak... :-)

Viszont a PHL pont nem a pénztárcabarát kategória, itt olvashatsz bővebben az áraikról:


[link]


Viszont ezek a számok talán megtérülnek az oktatás minőségében. El kell menni és ki kell próbálni.

2013. márc. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Se aranypatkóról, se a honvédről nem hallottam túl sok jót. Aranypatkóban a lovak se voltak a leffényesebb állaptoban, honvéddel már nem emlékszem mi volt konkrétan a gond, valami az oktatással nem volt rendben.

Lehet azóta változott.

2013. márc. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem barátnőmet konkrétan hülyére vették a Honvédben... Végig osztályban lovagolt, csak "futószárazás" címen, hogy többet fizessen, és kevesebbet legyen lovon...
2013. márc. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Aranypatkót nem ajánlom, évekig lovagoltam, később dolgoztam is ott, mégsem. Az oktatás kezdőknek jó lehet, de eléggé színvonaltalan, a felszerelés sokszor tragikus állapotban van, a lovak meg olyan szinten szét vannak használva, mikor oktattam, volt, hogy full sánta, öreg lónak napi 4-5 futószára volt... Ráadásul a kezdőket, gyerekeket sokszor 10-12 éves kölykök "tanítják". Pasarétiben 3-4 éve lovagoltam, elég drága, de színvonalas hely, fedelesük is van. Mikor én voltam ott, elég lenéző volt mindenki, gondolom aki odakerül, elég jómódú, ezért van a nagy arca. De ha gazdag vagy, és mondjuk a klasszikus díjlovaglást, díjugratást preferálod, akkor jó hely lehet. Hunkadombiban még nem voltam, de nem hallottam róla jókat. Versenyeket rendeznek, azok jók, de magáról a lovardáról rosszakat szoktak mondani. A Petneházy lovardát ajánlom erről a környékről, de sajnos én is egy cipőben járok veled, errefelé kevés a jó lovarda... Én most Pilisborosjenőn lovagolok, ha érdekel, írj privátban, tudok küldeni infókat, nagyon közel van, és olcsóbb, mint a városban.
2013. márc. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lovagoltam a Hunkadombiban. Nekem egyáltalán nem jött be. Szerintem érdemes lenne körülnézned Pilisvörösváron is.
2013. márc. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozom. Az Aranypatkóban lovagolni is voltam és nagyon nem tetszett a hozzáállásukkal, megcsömörlöttek a lovak, az oktatók meg idegbetegek, mint ahogy a lovak is. Folytonos hangoskodás van, apró boxok és türelmetlen lovak. Voltam bértartásra is megnézni azt hiszem egy évre rá, mert bíztam... de kár volt. Engem zavar, hogy x lóra x/2-3 karám van, tehát a lovak fél napot sem töltenek karámban, főleg télen, meg ha eső van, mert ferde a karámok talaja.... szóval...

Hunkadombi... bértartás ügyben voltam... Nos, a bementünk, körbenéztünk, olyan, mint egy elhagyott laktanya. Nekem a hely sem tetszik, de a fogadtatás meg kritikán aluli volt, odamentünk, néztek mintha vágott lovat vittem volna a hátamon, majd elmondták a feltételeket, megnéztem a pályát, már tudtam, hogy nem megyek oda... végszó: "nyugodtan nézzünk körbe, menjünk be bárhova".... nah köszi... Az oktatást néztük, gyenge minőségű volt a lovakkal meg szerintem nem bánnak jól...

2013. márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Aranypatkót nem ismerem(egyszer voltam ott amikor bértartó helyet kerestem,de kellőképp elborzadtam az áron a körülményekhez képest),a Honvédba vagy 10 éve jártam,A Hunkadombiba vagy 5-6.

Egy közös:Egyik helyen se tudtak megtanítani lovagolni(legalábbis akkor),osztály,aztán le vagy te sz@rva.Ha meg ninics saját lovad,hanem csak bérlovas vagy(mit én annó) akkor meg pláne.Néha odakurjantottak,hogy nyomd le a sarkad,és ennyiben kimerült az oktatás:-(

2013. márc. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Budakalászon tudok egy nagyon jó oktatót :-)

Ha érdekel írj priviátot.

2013. márc. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt nem kiabálják már oda, hogy nyomd le a sarkad, csak egész lovardán ügetgess körbe kengyel nélkül... Az Aranypatkó ára nem borzalmas (68000-nek tudom most az árat), ha belegondolsz, hogy 18000 körül van csak egy bála széna (most) egy hónap alatt kb 2 bálát eszik egy ló, plusz a víz, zab, szalma, lovász, a nyerges-öltöző fűtött, van zuhanyzó, vécé, csap, rendes-tiszta, akármilyen szar ferde is a pálya, vannak akadályaik, van füves, és homokos pályájuk, ugró, és díjlovas pályájuk is, rendes körkarám, és a busz a kapuban áll meg... Most elég rossz a kaja, nem ajánlom bértartásra, ráadásul tele is vannak folyamatosan, de ez átmeneti, ha a kaja-ügy megoldódik, akkor bértartásra jó hely lehet. Lovaglás tanulásra továbbra sem ajánlom, csak Kurucz Krisztánál. (ő sem tökéletes, de ő az egyetlen, aki tényleg tanít is...)
2013. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68000 szerinted nem sok?Azokért a bodegákért?Rablás!Én most,ahol van a lovam 55 a tartás,normális istálló van boxokkal,rendes(!) fedeles,jártatógép,minden!
2013. márc. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!