Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágta közben nem tudom megáll&...

Vágta közben nem tudom megállìtani a lovat csak úgy hogyha belefűrészelek a szájába. Miért van ez? Ennyire gyenge lennék?

Figyelt kérdés
Fjord pònin tanultam lovagolni, vele könnyű volt minden, nem ellenkezett velem stb. Most viszont el kellett mennem egy másik oktatóhoz, neki nagy lovai vannak. Velük sincs különösebb probléma, de alig birom megállìtani. Ügetésnél még nincs gond, de amikor nagyon mehetnéke van, akkor húzom a szárat, hogy álljon meg, és mintha semmit se csinálnék, észre se veszi. A vágtánál pedig bele kell fűrészelnem a szájába, és még úgy is alig áll meg. Nem tudom, hogy ez azért van mert izomzatilag vagyok gyenge, vagy a lòhoz vagyok gyenge. Szerintetek?

#Hczhvf #hgifvjz
2013. márc. 24. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

na tegyük rendbe a dolgokat

lovat sosem a szárral állítjuk meg, hogy meghúzzuk, hanem testsúly, esetleg hangsegítség együttes kombinációja,, a fűrészelést felejtsd el de gyorsan, mert csak kemény szájú ló lesz, neked kéne újra átvenni az alapokat, hogy hogyan kell lovat testsúllyal megállítani, másrészt a lóra is ráférne egy kis idomító munka

2013. márc. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egy JÓ oktató és úgy kb. 20 óra futószáras edzést javasolnék neked.

Azt nem tudom észre vetted-e hogy egy ló 500-600kg, ehhez az ember 40-50-60kg-jával hogy jönne már ahhoz hogy puszta erejéből képes legyen megállítani egy ekkora állatot?! vicc.

2013. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fűrészelés.. nemszabad! Próbáld apróbb felvételekkel, húz-enged-húz-enged (nem ilyen egyszerű de nincs időm leírni) Előttem már írták, nem a szár segítség az elsődleges.. Testsúly! Derék meghúz, ülj bele a nyeregbe! :)
2013. márc. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Menj másik oktatóhoz. Amíg ügetésben is csak szárhúzással tudod megállítani, addig a vágtamunkát nem szabad elkezdeni.

A ló helyes megállítási technikája, hogy leülsz, meghúzod a derekad, beleterhelsz a hátába, ezáltal megszűnik a csípő és a derék előrehajtó segítsége, lábbal nem hajtod tovább, a szár pedig kitart - nem húz bele, egyáltalán, fűrészelni pedig főleg nem, épp csak megtartod, nem követed a fejét. A jól idomított ló erre ügetésből lépésbe vált, amire te kicsit rázársz a csizmáddal, hogy ne essen vissza állj-ba.

Rengeteget kéne idomítólovaglást gyakorolni, és olyan edzőt keresni, akinek a lova be van lovagolva, és nem úgy működik, hogy alárúgsz, megy, megrángatod, jó esetben megáll... A jó oktató ha meglátja, hogy mit művelsz (téped a ló száját), már egyből szól, hogy na ezt felejtsd el gyorsan. Ha a Tied rád hagyja, meg se próbál kijavítani, akkor tipli onnan, ilyen embernek egy forintot ne adj lovasedzés címén, még neki kéne fizetnie Neked, veszélyességi pótlékot...

2013. márc. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ott a lóval is gond lehet. HAmegfeszíted az izmaidat (meghúzod a derekad) és enyhén meghúzod a szárat, a lónak meg kell állnia, sőt az igazi az, ha már a testsúly segítségre megállna.

A másik, hogy milyen oktató az, aki hagyja, hogy tépd a lova száját.

Ülésedben lehet gyenge vagy, pár futószáras órával javítható, de a ló belovagoltságát csak képzett lovas tudja igazán korrigálni. Aki meg oktat annak elvileg kell olyan képezettsége legyen, hogy helyre tudjon rakni egy félre lovagolt lovat (sajna a legtöbbnek ez a képessége nincs meg).

Válts egy olyan edzőre, akinek tudása is van a lovaihoz és rendesen be vannak lovagolva és neked is megadja a kellő feltételeket, hogy jobb lovas lehess.

Ok néha ki kell próbálni néha pár bakkecskét, meg elrohanós szélvészt, de igazán tanulni csak képzett lovon lehet (ami nem automata!).

2013. márc. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!