Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez jó így? (többi lent)

Ez jó így? (többi lent)

Figyelt kérdés

[link]

A képen egy telivér látható, aki novemberben még versenyt nyert. Ekkor volt rajta először a kikötőszár, nem volt meghúzva sem. Mit gondoltok, helyes ez a tartás? (és a helyes lábat ne nézzétek, tanügetés volt!)


2013. márc. 24. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit szár mögött van. Egyébként miért raksz rá kikötőt? Az egyém is galoppról jött telivér, én chambont fogok venni ami tarkóban lazítja a lovat. Szerintem próbáld ki te is:)
2013. márc. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kikötőt nem csak úgy tudod használni, hogy lekötöd, és nem tudja felvenni. Egyik barátnőm lova is olyan volt, elég volt csak rátenni, hosszan is, olyan szépen beadta a fejét, és gyönyörűen dolgozott. Csak a tudattól, hogy rajta van, emrt amúgy lógott rajta.

A ló tartása pedig szerintem jó, ha nem fekszik a kezeden, akkor ez belefér. Az én lovam is így támaszkodik, a függőleges vonaltól beljebb.

2013. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kikötőszárral lovagolsz? A kép alapján nem tűnsz kezdőnek, így nem sok értelmét látom ennek. Nyereg alatti munka esetén a kikötőszár a lovas elégtelen szársegítségeit hivatott pótolni, így tapasztaltabb lovas esetén semmi szükség rá (csak futószárazáshoz használjuk).

Én egyáltalán nem tennék rá segédszárat. Lovagold előre és mélyre, és csak aztán kezdd el összeszedni és feligazítani. A kép alapján ahogy elnézlek titeket, nincsenek itt akkora gondok, hogy segédszár kéne.

2013. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!