Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy 3 éves kancacsikóm,...

Van egy 3 éves kancacsikóm, hogy korigáljam?

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves kancám és elkezdtem már belovagolni, de az a gond, hogy ő uralkodik felettem, nem pedig fordítva. Mit tegyek?

2013. ápr. 2. 18:01
 1/6 FannaL ***** válasza:
47%
Ebben az ún. természetes lóhoz állás segíthet sokat.
2013. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne otthon kísérletezz, keress egy edzőt, oktatót, szakértőt, öreg lovas bácsit, bárkit, aki tud segíteni, mielőtt elfajul a helyzet. Ahogy egyre rosszabb, egyre nehezebb javítani, előbb utóbb kárt tehet Benned, ez nem játék. Tuti módszer, amivel javítani lehet, nincs, annyi a lényeg, hogy határozott, szigorú legyél, de ne igazságtalan. Tiszteljen a ló, tudja, hogy Te vagy a főnök, ugyanakkor bízzon Benned. Ezt nem egyszerű elérni, nincs rá olyan trükk, amit itt leírok, és hopp, holnap már megy is, ehhez egy hozzáértő kell, aki látja a lovat és Téged, észreveszi, hol a probléma, és segít Nektek.
2013. ápr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Legyél következetes, vagyis ha akarsz valamit, ne hagyd sosem, hogy ne tegye meg, ha úgy gondolja. Ha ellenkezik, adj egyre erősebb segítséget, de arra figyelj, hogy tényleg tudja-e, mit akarsz. Ha sunyít rád vagy szemtelenkedik küldd el és ha lehajtja a fejét, nyugodt stb. akkor állj te is nyugodtan, fordulj el kicsit, ne szembe legyél vele, ezzel jelzed, hogy visszamehet hozzád. Soha ne menj te lépj arrébb miatta, ha arrébb kéne lépned miatta, mert már szinte rálép a lábadra, küldd kicsit arrébb.
2013. ápr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A belovaglással az a gond, hogy a lovat élete végéig elkísérheti jó, vagy rossz emlékként - nem jó elrontani... Kérj meg egy belovaglót, hogy lovagolja be a lovad, de úgy, hogy Te vagy ott mellette, és segítesz neki, mert így láthatod, mit kell és hogyan csinálni, így máskor már magabiztosabban állhatsz hozzá (bár jó, ha több ló belovaglását is látod, és aktívan segíted, mielőtt nekikezdesz, mert többek közt ez is lehet a vége - vagy rosszabb).

Szakirodalomnak Klimke - a fiatal hátasló alapkiképzése alapmű.

2013. ápr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok, egy fontos dolgot kihagytam. Sose idegeskedj, ne veszekedj vele, ne rángasd meg ilyenek. Legyél nyugodt, de határozott.
2013. ápr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ! :) Igyekszem a jót cselekedni!
2013. ápr. 3. 14:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!