Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyha egy lónak tele megy a...

Hogyha egy lónak tele megy a patkója hóval miért botlik könnyen?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 7. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nem az a baj, hogy tele megy, és akkor tele van belül, hanem hogy a ragadós hó (tehát nem porhó) ha nincs hókivető, pogácsa szerűen hólabdaként ragad bele, tehát alul nem vízszintes lesz, hanem kis gombócon áll, ezért igen labilis.
2013. ápr. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így most már értem.Köszi :) ment a zöld pacsi
2013. ápr. 7. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt kiegészítem annyival, hogy ezek a hógolyók iszonyatosan betömörödnek, mivel ha tapadós a hó, azt jelenti nincs az a nagyon hideg, így a közepe jéggé tömörödik. Ha elér egy bizonyos nagyságot, akkor pedig kiesik, mivel minden patájából külön-külön hagyja el nagyobb az ínhúzódás esélye.

Vágtánál meg csoportban nem szerencsés egymás mögött menni, egy ilyen kirepülő hógolyó akkorát tud ütni, hogy belilul a helye.

A tömörségét meg az is mutatja, hogy mikor beviszem az istállóba a lovat nem vagy alig lehet kiszedni patakaparóval, én ilyenkor öngyújtóval melegítem, akkor könnyebben kiesik.

2013. ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. ápr. 8. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!