Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta való nekem?

Milyen fajta való nekem?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok,60 kg és 166 cm magas,15 éves.Milyen fajta ló való nekem?
2013. ápr. 11. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne fajta szerint keress lovat. Ha hobbi szinten akarsz lovagolni, akkor hobbilovat keress, ha versenyszerűen, értelemszerűen azt.

Kb 8 és 14 éves lovak között keresgélj, mindenképpen legyen belovagolva, és legalább 160-165 cm marmagasságú legyen.

De szerintem, ha nem tudod még ezt eldönteni, inkább ne vegyetek lovat, hanem keress egy jó lovasiskolát. Tudok segíteni, ha gondolod.

2013. ápr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdésekre mindig az a válasz, hogy ne fajtát keress, hanem "egyént".

Ha már nem nősz, akkor teljesen átlagos termetű vagy súlyra és magasságra egyaránt, ergo méretileg akármilyen ló jó neked a szélsőségek kivételével. 15 évesen szerintem nagyon már nem fogsz nőni, maximum ha fiú vagy.

Kezdőnek nyugodt, tapasztalt ló kell, ilyen egyedek szinte minden fajtában akadnak. A nagyon fiatal ló valószínűleg nem lenne előnyös választás, a tapasztalatlansága miatt. Mondjuk 6 évestől felfelé keresgélj.

Mi a célod a lovaglással? Nekem az az elvem, hogy kezdőnek nem érdemes lovat venni, mert még nem tudhatod biztosan, hogy mi a célod. Lehet, hogy most, így látatlanban, odavagy az egyik szakágért, de mire eljutsz odáig, könnyen lehet, hogy már egy másik fog vonzani, amire a lovad esetleg kevésbé alkalmas.

Persze az is egy opció, hogy most vesztek egy "tanuló" lovat, és később majd lecserélitek. Bár ez nem két fillér, és sokan nem is tudnak megválni az első lovuktól akkor sem, ha "kinövik". Úgyhogy ez az opció erősen megfontolandó.


De ha mindenképpen fajtát szeretnél, a magyar sportló, magyar félvér, kisbéri, arab telivér, shagya arab fajtában ki lehet fogni nagyon aranyos, türelmes és jó fej egyedeket (de az ellenkezőjét is), és ezek a fajták megfizethetőek is.

2013. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"De ha mindenképpen fajtát szeretnél, a magyar sportló, magyar félvér, kisbéri, arab telivér, shagya arab fajtában ki lehet fogni nagyon aranyos, türelmes és jó fej egyedeket (de az ellenkezőjét is), és ezek a fajták megfizethetőek is." - a válaszoló ki akar nyírni. Kezdőnek célzottan sportló, vagy arat telivér, shagya nem való, mert pörgős, és villámgyorsan a fejedre is nő, rettentő nagy a mozgásigényük, és könnyen elvisz abba az irányba, ahol meghajtani akarod, nem átmozgatni, ellazítani, ráadásul ezek nagy eséllyel jó lovastudást igényelnek már, nem tanulni valóak. Ezzel az eséllyel vehetsz pályáról frissen jövő angol telivért vagy ügetőt is, és majd lesz valami, átlovaglás után köztük is van nagyon jófej végül is... (nekem is az van, tényleg, de ezt nagyon ki kell fogni, mint pl. az araboknál is).


Tényleg nem fajtát kell nézni, azonban vannak olyan fajták, amik jellemzően nem valóak kezdők alá - ilyen az angol és arab telivér, shagya arab, gidrán, különféle sportlovak (magyar, német, holland, miegyéb), oldenburgi, gelderlandi, akhal-teke, holsteini.

Hannoverit, frízt át lehet gondolni, azt sem feltétlen ajánlom, az már az ára miatt. Haflingi, lipicai esetleg nóniusz megfontolandó, de nem árt tudni, mit szeretnél majd, ugrani ezek általában nem ideálisak, 100-120-ig talán még mehet, onnantól gond lesz. Ha westernes vagy, bármelyik western fajta jó lehet, amit meg tudsz fizetni.


A magyar félvérnél tudni kell, hogy általában ismeretlen származású anya, és fed. engedélyes mén utódáról beszélünk, tehát annyi féle lehet, hogy ihajj, éppen ezért nagyon könnyű közte nagyon jót, és nagyon rosszat is találni, csak azt kell tudni, mit szeretnél tőle, tehát ennél már eleve határozottság és eltökéltség kéne, bizonyosan tudni, hogy később mire kell, hogy ez a ló megfeleljen.


Furioso, kisbéri remek választás lehet, de mindenképp meg kell nézni edzővel, illetve lássa orvos is. Sütés, útlevél nélkül ne is gondolkozz lóban.

2013. ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!