Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segítség, vélemény?

Segítség, vélemény?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vettünk egy lovat. Eddig egy ismerős legelőjére hordtuk ki futószárazni de most már az ő saját lovai vannak. Futószárazni mindig rugdalt ha kivittük az oda fele úton mikor vezettem a földről nem. Olyan tanácsra lenne szükségem, hogy most hogy csináljuk, hogy kirúgja magát, ha nem tudjuk itthon futószárra tenni? Esetleg sétáljak ki vele egy ártérbe vagy valahova lóháton és ott futószárazzuk, mi lenne az ötletetek?

2013. ápr. 14. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem sincs lehetőségem itthon futószárazni a lovat. De minden település szélén vannak kaszálók, gondolom náltok is. Mi kibéreltünk egyet és oda járok futószárazni, olyan 10 perc sétára van tőlünk. Kényelmesebb lenne nekem is a szomszédban, de oda legalább csak én járok, a talajra vigyázok és nem zavar senki. A kaszálókat 70fillér/négyzetméterért lehet átlagban kibérelni errefelé, nem egy ökör ára :)

B.

2013. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem a hellyel van a gond, hanem hogy kimerjek-e menni vele odáig ló háton vagy inkább vezessem.. Félek, ha teret lát rugdalózni kezd.
2013. ápr. 14. 18:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha minden nap kellően le-, és átmozgatod a pacit, akkor 95%-ban nincs is szükség futószárra, a maradékban sem tele van, csak jókedvű, arra meg megtanítható megfelelő idomítómunkával, hogy jókedvében nem verheti lovas alatt a hisztit, hanem majd utána a helyén.

Amit írtam, azt persze értsd helyesen- nem lefárasztani kell, hanem kellemesen átmozgatni, ellazítani.

2013. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem..köszi :)
2013. ápr. 14. 19:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Illetve ha szó szerint hajtod minden nap futószáron, akkor lehet, már csak ezért is veri a feszkót - rákészül minden nap, hogy neki majd futón nagyon mennie kell, és már előre ráhergeli magát. Minden lovasóra arról kell, hogy kezdetben szóljon, hogy bemelegíted, majd ellazítod a lovat, mert bármilyen további munka csak erre épülhet. Feszes, beejtett hátú lovon nem dolgozunk.
2013. ápr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Erről szó sincsen, hogy hajtom. Mikor kiviszem beviszem a karámba elindítom ugrál és vágtázik meg rugdos. Miután lenyugodott rendesen dolgozik futószáron és lehet vele e gyakorlatokat csinálni.
2013. ápr. 14. 20:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!