Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas szakirodalmat tudtok...

Lovas szakirodalmat tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Melyek azok a könyvek, cikkek, weboldalak, ahonnan a legtöbb hasznos információt lehet szerezni?


Megszereztem a Lovasakadémia bizonyos részeit, nagyon jók, sok hasznos dolgot találtam benne. Ezen felül tudna még nekem valaki MAGYAR szakirodalmat ajánlani?


2013. ápr. 27. 16:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a Ló és Tenyésztése c. könyvet olvasgatom. [link]


Mivel az első kiadása 1892-ben történt, ezért a problémás viselkedés kezelése rész eléggé elavult, de a könyv többi része nagyon informatív és hasznos szerintem. (Igaz én csak hobbizom, egy hozzáértőbb lovas majd kijavít, ha tévedek :)) Szóval, én ajánlani tudom ezt a könyvet, nekem tetszik, a ló biológiájától kezdve, a hibákon át, a tenyésztési elvekig minden benne van. Nem egy rövid olvasmány, de nem vészes, a szöveg könnyen értelmezhető, nem egy Shakespeare-i fordítás.

2013. ápr. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lovasakadémia sorozat nagyon jó.

Ezen túl, ami érdekes lehet:

- Dr. Gerd Heuschmann: Ne árts!

- Philippe Karl: Lókiképzés

- Robert M. Miller: Értsük meg a ló viselkedését!

- Magyar Imre - Győrffy-Villám András: Idomítólovaglás - Spanyol lovasiskola Magyarországon

- Sally Swift: A lovaglás titkai (Az összpontosított lovaglás)

- Clarissa L. Busch: Ló és lovas összhangja - A segítségek


Esetleg még:

Dallos Gyula Lovasiskolája I. és II.

2013. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!