Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tudok kezdeni egy heveder...

Mit tudok kezdeni egy heveder iszonyos loval? Le lehet szoktatni róla? Hogyan?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 27. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudnál adni háttér információt? Most került hozzád?
2013. ápr. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, mondhatni, ma találtam rá. Lovardában egy bér tartott ló, akivel senki nem foglakozik már nem is tudom mióta. A gazdája külföldön van és végül is lesz*rja mi van a lovával, csak fizeti a bértartást de nem is tudja h mire.

Már egy ideje felfigyeltem rá, érdeklődtem utána, ma az edzőm megengedte h felüljek rá. Állítólag a "gazdájának" csak a bértartás felét kell fizetnie, cserébe engedi h lovagolják a lovat. De nincs rá nagyon igény, ezért nem is lovagolják nagyon, max 1 hónapban 1x.


Nyergelés előtt direkt figyelmeztetve lettem h vigyázzak a hever húzásnál. És csakugyan már amikor meglátta hevedert teljesen megörült, harapott, rúgott hisztizett. Kapott pálcával a farára meg orrba is nyomtam párszor. Viszont szeretném ha ez nem így lenne. Ha nem kellene minden egyes alkalommal bántanom a félelméért. Előreláthatólag még fogok rajta ülni, mert lovaglásnál jól viselkedik, semmi baj nincs vele.

Szóval szeretném ezt a problémát valahogy "kezelésbe" venni.

2013. ápr. 27. 20:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor adok neki valami finomat az etetőjébe, hogy jó élménnyel társítsa a hevedert. A másik, amit meg szoktam tenni, hogy csak úgy felteszem a nyerget bokszban, pár percig rajta hagyom, a heveder csak úgy lóg mellette, aztán leveszem, kiviszem - hogy lássa, nem mindig rossz, ha ez előkerül. Aztán megsimizem a hevederrel a hátát, hasát, farát, ilyesmik.


Fontos, hogy lásd majd a határvonalat a félelem és a hiszti között - ha fél, akkor nem szabad bántani, mert rögzíted benne, hogy igen, most kell félned, mert kegyetlenül megverlek. Azon a ponton, ahol ez hisztibe megy át, nyugodtan orron csaphatod, hogy most álljon le.

2013. ápr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hozzátenném, hogy ne egyből húzd meg a hevedert tövig, hanem fokozatosan.

A másik, hogy a hevederiszony mögött néhány esetben klausztrofóbia áll - ismertem olyan lovat, amin ez annyira elhatalmasodott, hogy a fedeles lovarda tárt ajtaján (ahol egy traktor befért...) ő már nem fért be, és hihetetlen hisztit csapott, sőt. A tulaj jól megverte erre mondjuk (farát), a ló át is ment, és a félelme nyom nélkül megszűnt, többé soha nem jelentkezett sem ajtóknál, sem hevedernél, "járulékos veszteség", hogy elharapta a nyelvét, ömlött a vér mindenfele, hatalmas stressz érte, ez volt kb. elég, hogy oldja a félelmét.

Nos, döntse el mindenki, megérte-e, én senkinek nem kívánom azt a látványt.

2013. ápr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Először a heveder látványához kellene hozzászoktatni az előzőek által leírt módon. Nehéz eldönteni, hogy hol a határ a félelem és a hiszti között, de legyél vele mindig határozott, ha hisztizik, azt ne tűrd el. Ha lógó hevederrel már elviseli a nyerget, akkor dörzsölgesd át a hevedertájékát, amíg a kezedet végighúzva már sehol sem remeg meg a bőre. Ilyenkor egy - a paci méreténél kicsit nagyobb - hevederrel érdemes próbálkozni, ami mindkét oldalon az első lyukba csatolva még nem ér a hasához. Utána elkezdheted az oldalakat váltogatva egyesével meghúzni a hevedert, szóval minden lyuknál át kell menni a paci másik oldalára. Első alkalommal talán nem is kell teljesen meghúzni.

Persze lehet, hogy a te pacid nem igényel ilyen szintű fokozatosságot, ezt látatlanban nem tudni. Remélem tudtam segíteni. :)

2013. ápr. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. köszönöm!
2013. ápr. 30. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!