Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki elmagyarázná?

Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés
Hogyan kell beugratni a lovat vágtába? Most tanulom, és amikor magyarázta az oktató, sajna nem hallottam rendesen mert fújt a szél, és közbejött valami, nem tudtam megkérdezni.
2013. ápr. 29. 13:50
 1/8 Díjlovas válasza:
Ügetésben először felhívod a lovad figyelmét egy félfelvétellel. Aztán picit rövidíted az ügetést, hátraviszed a külső csizmádat, közben a belső száron engedsz egy picit hogy szabaddá tedd a belső vállát hogy be tudjon ugrani és rázársz mind2 csizmáddal. Ezt mind tanügetésben.
2013. ápr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, úgy ahogy az első mondja, még azt hozzátenném, hogy külső szár keretben megtart és belső ülőcsontodat terheled, külső csizma hátrébb kerül.
2013. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 ágicaaaaa válasza:
és még én is hozzátenném azt hogy a belsőt is előrébb rakod egy picivel,és figyelj rá hogyha már vágtázol hohy ne menjen lassabban mert úgy nehéz kiülniÉaet lépésből is ugyanígy megtudod csinálni(úgy könnyebb) csak előtte figyelj rá hogy élénken lépjen.Az a sima vágta amikr végig ülve maradsz,kézőbb meg majd a vadászvágta,ahol könnyített ülésbe kell maradnod vágtában.
2013. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm megértettem :))
2013. ápr. 29. 18:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Ilyenkor miért nem kéred meg az oktatót, hogy jöjjön közelebb és úgy mondja el? Nem ciki visszakérdezni!
2013. ápr. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mert mire kinyitottam a szám addigra meg már el is viharzott, mert a szomszédban van egy ember akinek van lova, és megvadult, alig tudták megfogni, mire visszaért az oktató én már nyergeltem le, és teljesen elfelejtettem tőle megkérdezni. :)
2013. ápr. 30. 13:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Sok helyen tanítják a lovast lépésből vágtába ugratni a lovat, mert jóval könnyebb. Én onnan próbálnám a leírta alapján, csak annyi a különbség, hogy a ló nem szalad el és nem pattogod szét a hátát, meg könnyebben hátradőlsz.
2013. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pont azért tanítják ügetésből vágtába, mert egyrészt az a közvetlen magasabb jármód, másrészt a tanügetést addigra már biztosan tudni kell kiülni, tehát nem pattogja szét a seggét, vagy a ló hátát, ráadásul meg kell tanulnia stabil és biztos ugratósegítséget adni, amit a ló nem fokozásként értelmez - megfelelő lóval ez azt jelenti, hogy a ló nem rohan el 80.-jára is a 5972. edzésen is még, mert a lovas is ráérzett, előbb mit és hol rontott el, meg a ló is tudja, mit szeretnének tőle, és mi az, amire reagálnia kell (és minként).
2013. máj. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!