Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek Overdose boldog ló?

Szerintetek Overdose boldog ló?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 22:03
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A másik, hogy mennyire figyelnek az ilyen versenylovak lelki épségére szabad akaratára?
2013. ápr. 30. 22:08
 2/14 anonim ***** válasza:

Overdose jobb életet él,mint a versenypályán lévő sok társa.A lepusztult tréningtelepen is mindent megadnak neki,amit lehet.

Mivel egy trénernél általában sok ló áll,így egy-egy ló lelkivilágára kevés idő jut.Az amatőr lovasoknak több idejük van,így az általuk lovagolt lovakat dédelgetik,sokat foglalkoznak velük.A zsokék saját elmondásuk szerint munkában úgy ülnek a lovakon egymás után,mint a futószalagon.Kevés idő jut egy lóra.

2013. ápr. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A versenyistállókban a lovak szabad akaratának nem jut szerep.Ez tulajdonképpen egy iparág,ahol a pénz irányít mindent.Ha egy ló problémás,hamar kiselejtezik,jön helyette másik.

Sok évig dolgoztam versenyistállóban,van tapasztalatom a témában.

2013. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért Overose-zal nem teljesen ugyanúgy bánnak, mint a többi versenylóval... :)
2013. ápr. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

a kérdést meg lehet közelíteni úgy is, hogy mi kell egy ló boldogságához? és ebből mit kapott meg overdose?

szerintem egy ló akkor boldog, ha fajtársaival ménesben élhet (nem egy istállóban, boxban, hanem szabadon érintkezhet a lovakkal), ha szabadon nyargalászhat, játszhat a lovakkal, hempergőzhet a homokban, pancsolhat a patakban, legelhet(!)illetve fajfenntartási ösztöneit is kiélheti (tehát ha kanca ellik, ha mén fedez). nos hát szerintem ezek közül overdosenak egyik se volt meg...

2013. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha te a legluxusabb dubaji istállóban tartod a lovat akkor sem lesz olyan boldog, mint a ridegben, ménesben tartott társai.
2013. máj. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van.Ezért írtam,hogy a KÖRÜLMÉNYEKHEZ KÉPEST(tréningtelep full lepusztulva,versenyistálló)mindent megkap.
2013. máj. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem.csak futtatjak a versenyeken,kuszkodik a regota visszatero pataproblemaival de buztos nincs egy ilyan nap amikor csak egy vezetoszarral es egy kotofekkel elindultok a vilagba setalni,legeleszni, jol erezni magad...
2013. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok ilyen nap volt,főleg a régi trénerénél.Nekem ez az új nem túl szimpatikus.

Meg mitől is magyar ez a ló?Külföldi tenyésztés,külföldi tulajdonos,tréner,zsoké.

2013. máj. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon relatív, sok dolog okozhatja egy ló boldogságát, miközben tulajdonképpen szerintem ez a szó nem olyan jó, inkább az "elégedett"-et használnám. Egyrészt nem tudni, még senki nem kérdezte. Másrészt relatíve lehet boldog is meg nem is, egy kupeclónál, aki egész nap az állásban rohad, biztos boldogabb, de egy hobbilónál, aki élvezi a rideg/félrideg tartás előnyeit, és rengeteget foglalkoznak vele, jól lovagolják, biztos nem. Az én elméletem szerint egy ló élete már onnantól kezdve nem valószínű, hogy túlságosan kiegyensúlyozott, hogy pénzt keresnek vele. Teljesen mindegy, hogy a galoppról, vagy a díjlovaglásról, esetleg a díjugratásról van-e szó.
2013. máj. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!